Україна отримає 10 років транзиту, інвестиції в енергетику і гарантії ФРН

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент США Джо Байден у Вашингтоне, 15 липня 2021 р. РЕЙТЕРС - ТОМ БР

Агентство Bloomberg оприлюднило деталі попередньої угоди між США та Німеччиною щодо “Північного потоку-2”, а The Wall Street Journal – дату та деталі щодо транзиту

Американське агентство Bloomberg отримало попередній варіант тексту угоди між США та Німеччиною щодо “Північного потоку-2”, в якому містяться гарантії для України. Інше американське видання – Wall Street Journal, стверджує, що про досягнуту угоду буде оголошено 21 липня.

Так, згідно з текстом документа, з яким ознайомилося агентство Bloomberg, сторони домовилися, що Німеччина одноосібно буде вживати заходи на національному рівні, щоб протидіяти Росії, якщо остання спробує використовувати енергію в якості зброї або здійснити агресію проти України. Одночасно Німеччина наполягатиме на ухваленні заходів на європейському рівні, включаючи обмеження експорту енергоносіїв з Росії.

Високопоставлений американський чиновник на умовах анонімності пояснив дане положення угоди, зазначивши, що формулювання вжите навмисно розмитим. За його словами, адміністрація Байдена не хоче розкривати Росії дорожню карту своєї можливої відповіді на будь-яку зловмисну дію. Чиновник не виключив, що такі дії можуть включати обмеження поставок газу з Росії до Німеччини.

Угода також зобов’яже Німеччину використовувати свої важелі впливу, щоб домогтися продовження контракту на транзит газу між Україною і Росією на строк до 10 років – після його закінчення в 2024 році. Переговори щодо транзиту почнуться не пізніше 1 вересня.

Згідно з проектом угоди США і Німеччина будуть прагнути просувати інвестиції в розмірі до 1 мільярда доларів в так званий Зелений фонд, щоб допомогти Україні перейти на більш чисті джерела енергії. У тексті йдеться, що Німеччина зобов’язується вкласти в фонд початкові 175 мільйонів доларів.

Німеччина також призначить спеціального посланника – з фінансуванням у розмірі 70 мільйонів доларів – для підтримки двосторонніх енергетичних проектів з Україною.

Інше американське видання – The Wall Street Journal, з посиланням на обізнані джерела повідомляє, що США і ФРН мають намір оголосити про угоду 21 липня.

“Людина, знайома з переговорами, заявила, що про угоду може бути оголошено вже в середу”, – йдеться у статті.

За даними The Wall Street Journal, Берлін і Вашингтон також намагатимуться забезпечити, щоб Україна продовжувала отримувати приблизно 3 млрд доларів щорічних транзитних зборів, які Росія сплачує згідно з чинною транзитною угодою з Києвом, яка діє до 2024 року.

“Чиновники не пояснили, як забезпечити, щоб Росія продовжувала робити платежі”, – зазначає видання.

“Для Росії угода між США та Німеччиною означає, що вона зможе подвоїти обсяги природного газу, що експортується безпосередньо до Німеччини по трубопроводу під Балтійським морем, одночасно обійшовши існуючий шлях через Україну”, – констатує в той же час The Wall Street Journal.

Нагадаємо, напередодні Reuters повідомило про те, що США і Німеччина найближчим часом оголосять про угоду з питання Північного потоку-2.

За даними агентства, угода не дозволить поновити скасовані санкції США проти компанії Nord Stream 2 AG, а також гарантує збільшення інвестицій обох країн, спрямованих на підтримку енергоефективності та енергобезпеки України.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *