Ціни на газ впали на 45%, оскільки попит у 2024 році знижений

Згідно зі звітом Wood Mackenzie, ринкові настрої щодо газу та зрідженого природного газу (СПГ) залишатимуться зниженими до 2024 року, оскільки європейські ціни впали на 45% до 10 доларів США за мільйон британських теплових одиниць (ммбте) за останні три місяці.

У звіті «Глобальний газ і СПГ: 5 речей, на які слід звернути увагу в 2024 році» зазначено, що високий рівень зберігання в поєднанні з м’якою зимою в Північній півкулі призведе до того, що світові ціни залишаться відносно низькими цього року на тлі низького світового попиту.

«[Wood Mackenzie] прогнозувала нижчі ціни на 2024 рік протягом більшої частини минулого року, особливо порівняно з форвардними кривими, на тлі слабких фундаментальних очікувань ринку», — говорить Массімо Ді Одоардо, віце-президент з газових досліджень Wood Mackenzie. «Глобальне зростання пропозиції СПГ залишиться обмеженим на рівні 14 мільйонів тонн (Мт), але враховуючи низький попит на СПГ в Азії, конкуренція за СПГ навряд чи загостриться».

Зростання світового попиту на газ залишатиметься обмеженим

Попит на газ у Європі скоротився на 7% у 2023 році також через м’яку погоду. Звичайна погодна динаміка та можливе економічне відновлення підтримають попит, однак із зростанням обсягів відновлюваних джерел енергії більш ніж на 100 террават-годин і продовженням відновлення ядерного виробництва у Франції попит на газ у Європі в кращому випадку залишиться незмінним.

У звіті передбачається більш позитивний погляд на попит на газ в Азії з очікуваним зростанням на 12,5 млн. тонн, або на 5% порівняно з 2023 роком, але попит у 2024 році все одно буде майже на 3 млн. тонн нижчим, ніж у 2021 році.

Фрахтові ставки СПГ будуть пом’якшені

З огляду на те, що в 2024 році планується ввести в експлуатацію 60 танкерів СПГ, у звіті також прогнозується, що світовий ринок перевезень СПГ знаходиться під загрозою надлишку пропозиції.

«Загалом 60 нових суден еквівалентно 10,4 мільйонам кубометрів транспортної потужності СПГ, що достатньо для перевезення 54 мільйонів тонн СПГ на рік між узбережжям Мексиканської затоки США та Європою», — говорить Ді Одоардо. «Зростання поставок органічного СПГ буде обмеженим, і очікується, що основна частина СПГ із США буде направлятися до Європи, а не до Азії, що обмежить попит на доставку та чинить тиск на ставки фрахту».

Портфельні гравці будуть більш вибірковими

Відповідно до звіту, портфельні гравці, ключові гравці СПГ, які об’єднують постачання з усього світу та продають багатьом клієнтам, були основним рушієм активності СПГ протягом двох останніх років. Однак після підписання довгострокових контрактів на 72 млн тонн на рік у 2022 і 2023 роках і більшість катарських угод з акціями завершено, у звіті зазначено, що портфельні гравці, швидше за все, почуватимуться комфортно зі своїми позиціями та будуть більш вибірковими у подальшому створенні свого портфеля.

Також очікується, що активність кінцевих користувачів зменшиться, оскільки китайські покупці вже підписують менше контрактів після бурхливого періоду в 2021 і 2022 роках, коли було укладено кілька угод з продавцями в США та Катарі.

Однак у звіті додається, що деякі покупці можуть скористатися більш оппортуністичним підходом

«[Вуд Маккензі] очікує, що загальна контрактна активність зменшиться у 2024 році порівняно з величезною кількістю угод, підписаних у 2021, 2022 та 2023 роках», – підсумовує Ді Одоардо.

+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *