BHP заявив, що прагне вийти зі свого нафтового бізнесу

Платформа BHP Shenzi Petroleum у глибоководній Мексиканській затоці

Група компаній BHP розглядає можливість виходу з нафти і газу в результаті багатомільярдного виходу, який прискорить її відмову від викопного палива, за словами людей, знайомих з цим питанням.

Найбільша в світі гірничодобувна компанія переглядає свій нафтовий бізнес і розглядає варіанти, включаючи торгову продаж, сказали люди, які попросили не називати їх імені, оскільки переговори є приватними. За словами одного з джерел, бізнес, який, за прогнозами, принесе в цьому році понад 2 мільярди доларів, може коштувати приблизно 15 мільярдів доларів або більше.

Енергетичні активи BHP виділяють її серед найбільших гірничодобувних компаній світу – конкурент Anglo American Plc вже відмовився від енергетичного вугілля під тиском інвесторів, і BHP намагається наслідувати його приклад.

Компанія вже давно заявляє, що нафтовий бізнес є одним із її стратегічних стовпів, і стверджувала, що це дозволить заробляти гроші принаймні ще десять років. Але, оскільки світ намагається відійти від викопного палива, BHP хоче уникнути застрягання з активами, які стає важче продати, сказали люди.

BHP хоче вийти, поки вона все ще може отримати хорошу ціну за активи, маючи на меті повторити продаж у 2018 році свого сланцевого бізнесу BP Plc за 10,4 млрд доларів, сказали люди. І на відміну від суперників із великою нафтою, BHP не залежить від прибутку від енергетичного бізнесу, який перекриває гігантські заводи рудної та мідної компанії.

Терміни можуть бути хорошими для виходу нафти. Економічне відновлення від Covid-19 змінило стан нафтовидобувачів, і ф’ючерси на нафту марки Brent за останній рік зросли приблизно на 60%.

На відміну від цього, зусилля компанії вийти з енергетичного вугілля досі були невтішними, після того, як попередні заявки на видобуток шахт в Австралії були нижчими, ніж оцінки компанії минулого року.

Вихід як з вугільного вугілля, так і з нафти допоміг би BHP довести свою справу до інвесторів як компанії, орієнтованої на товари майбутнього. Очікується, що BHP також санкціонує гігантський калійний рудник у Канаді наступного місяця, що може зробити його ключовим постачальником поживних речовин для врожаю після початку виробництва. BHP планує звітувати про річні результати 17 серпня.

BHP займається видобутком нафти та газу з 1960-х років і має активи в Мексиканській затоці та біля узбережжя Австралії. У році, що закінчився 30 червня, було видобуто 102,8 мільйона барелів нафтового еквівалента.

“BHP є випускником у гірничодобувному секторі за своїм нафтовим бізнесом, і це часто цитується в обговореннях наших інвесторів як пункт зневаги”, – сказав аналітик RBC Capital Markets Тайлер Брода. “Зі зростанням тиску ESG, який стикається з цією галуззю, але також оскільки цей бізнес потенційно вступає у фазу реінвестицій, ми можемо зрозуміти, чому керівництво може планувати вихід”.

Брода вважає, що бізнес коштує близько 14,3 мільярда доларів.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *