Україна закликає до невідкладних санкцій проти Росії

Україна хоче, щоб ЄС швидко окреслив пакет санкцій проти Росії, якщо Кремль вирішить посилити військову агресію проти Києва.

Заклик надійшов у міру занепокоєння щодо намірів президента Володимира Путіна та збільшення присутності російських військ поблизу українського кордону.

«Якщо ви принаймні введете або зберете серйозний пакет санкцій і дасте зрозуміти Росії, що це станеться, це стримає Росію», – сказав Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України.

«На даний момент наші партнери дотримуються конструктивного підходу неоднозначності, вони кажуть, що наслідки для Росії будуть серйозними та безпрецедентними і поки що і так далі, але вони не вдаються в подробиці», — у четвер Дмитро Кулеба висловив своє розчарування для Хедлі Гембл з CNBC.

Посилення напруженості на кордоні України з Росією обговорюють глави держав ЄС у четвер у Брюсселі. Поки невідомо, як далеко вони готові зайти, щоб вирішити військову активність Росії, але деякі лідери ЄС поділяють думку України, що пакет санкцій має бути розроблений найближчим часом.

Україна хоче, щоб ЄС швидко окреслив пакет санкцій проти Росії, якщо Кремль вирішить посилити військову агресію проти Києва.

Заклик надійшов у міру занепокоєння щодо намірів президента Володимира Путіна та збільшення присутності російських військ поблизу українського кордону.

Північний потік 2
Насправді, деякі європейські столиці навіть запропонували, що «Північний потік-2», спірний газопровід, який обходить такі країни, як Україна та Польща, повинен бути включений у список потенційних санкцій проти Росії.

«Я думаю, що ми піднімемо це питання, тому що це один із інструментів, який може бути дуже сильним по відношенню до Росії», – сказав президент Литви Гітанас Науседа, прибувши до Брюсселя на «Північний потік-2».

Цей енергетичний проект призначений для доставки газу в Європу з Росії до Німеччини. Однак газопровід ще не отримав повного схвалення регуляторів і був втягнутим у політичні суперечки.

З одного боку, деякі політики, зокрема в Німеччині, стверджують, що проект є економічною справою. Проте критики газопроводу стверджують, що він посилює залежність Європи від Росії.

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що «Північний потік-2» не можна дозволити працювати, якщо Росія буде посилювати агресію проти України.

Раніше Путін тиснув на чиновників ЄС, щоб вони схвалили проект, заявляючи, що це легке рішення для зниження витрат на енергоносії в регіоні.

Речник Кремля заявив у четвер, що “Північний потік-2” відповідає інтересам Росії та Німеччини, повідомляє Reuters.

«Енергетична політика виходить з конфлікту»


«Було б важливо, щоб ми також могли вирішити, що «Північний потік-2» знаходиться на столі [з точки зору санкцій]», — також сказав у Брюсселі прем’єр-міністр Латвії Артурс Каріньш.

“Якщо буде посилена військова активність, то цей проект буде припинено”, – додала Карінш

Однак не всі згодні. Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін сказала CNBC, що «важливо не допускати конфлікту в енергетичній політиці».

Різні погляди підкреслюють складність для лідерів ЄС знайти спільну мову щодо того, як протистояти агресії з боку Росії.

Прем’єр-міністр Словенії Янез Янша заявив, що «військова концентрація», що відбувається поблизу кордонів України, «не є нормальною для регулярних військових навчань».

«Немає сумніву, що Росія використовує військову силу для тиску», – сказав він CNBC.

Переговори з Росією
Тим часом деякі лідери ЄС вважають, що діалог з Росією необхідний, щоб запобігти подальшій ескалації.

«Я твердо вірю, що… нам також потрібно поговорити з Росією», — сказав CNBC прем’єр-міністр Люксембургу Ксав’є Беттель.

Прем’єр-міністр Естонії стурбована посиленням військової присутності Росії поблизу України
Він додав, що формат цих переговорів не важливий, якщо вони ефективні.

Можливо, Франція та Німеччина звертаються до Москви та Києва в надії знайти рішення. Навряд чи в короткостроковій перспективі ці переговори з охоплюють весь ЄС.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *