Сплеск цін на енергоносії в Європі спричинив скорочення промислового виробництва

Невпинний ріст цін на енергоносії в Європі завдає великих збитків найбільшим споживачам газу та електроенергії в регіоні, змушуючи промислових гігантів скорочувати виробництво та загрожуючи відновленню економіки.

Оскільки витрати на енергію з кожним днем ​​зростають до нових рекордів, фінансове навантаження зростає для галузей промисловості, зокрема металургійної та мінеральної. За останні два тижні компанія Aluminium Dunkerque Industries France, провідний виробник металу в Європі, скоротила виробництво. Nyrstar компанії Trafigura призупинить виробництво цинку у Франції на початку січня, а румунський виробник добрив Azomures тимчасово припинив діяльність.

Цього року енергетична криза настільки серйозна, що ціни на газ виросли більш ніж на 800%, а витрати на електроенергію підскочили приблизно на 500%. І оскільки найхолодніші місяці зими ще попереду, а Росія обмежує поставки газу, полегшення не видно. Усе це загрожує залишити тривалі шрами на промисловій економіці Європи, якраз у той час, коли омікронний варіант коронавірусу поширюється по всьому континенту.

«Вищі ціни на газ, як для домогосподарств, так і для бізнесу, будуть перешкодою для діяльності», – сказала Сара Хьюїн, керівник відділу досліджень Європи та Америки в Standard Chartered, в інтерв’ю Bloomberg TV. «Цей останній ріст цін на газ, безсумнівно, є негативною подією для перспектив для всіх європейських економік, включаючи Великобританію».

Алюміній є одним з найбільш енергоємних промислових металів для виробництва, а зростаючі ціни на електроенергію змусили Aluminium Dunkerque скоротити виробництво приблизно на 3%, сказав представник профспілки Лоран Герерт. За його словами, станція втратила близько 20 мільйонів євро (22,6 мільйона доларів), і можуть знадобитися додаткові обмеження, якщо ціни на електроенергію залишаться на захмарному рівні.

Nyrstar розмістить цинковий завод у Франції для догляду та обслуговування в перший тиждень січня, тоді як інші заводи в Бельгії та Нідерландах продовжуватимуть працювати зі зниженими потужностями. За даними місцевих ЗМІ, румунський металургійний завод Alro заявив, що поточні ціни є нестійкими, тоді як у Чорногорії плавильний завод KAP може бути відключений наприкінці року, якщо він не погодиться платити своєму постачальнику значно вищі ціни наступного року.

Витрати на харчування

Існує також загроза для ланцюга постачання продуктів харчування. Головний виробник добрив в Румунії Azomures, підрозділ швейцарського зернового трейдера Ameropa AG, заявив у п’ятницю, що підприємства почали закриватися, і фермери не зможуть дозволити собі такі високі ціни. Норвезька Yara International, яка скоротила виробництво на початку цього року, заявила, що продовжить уважно стежити за ситуацією і скоротити виробництво, якщо це необхідно.

«Це в кінцевому підсумку нам зашкодить з точки зору вартості їжі, і це не вплине на Європу, це вплине на багато країн», – сказала Анн-Софі Корбо, дослідниця. науковець Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету.

Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив, що підвищення цін на енергоносії «вимагає термінових заходів». З 27 членів Європейського Союзу 20 діяли, щоб пом’якшити удар для найбільш вразливих споживачів і домогосподарств.

«Комісія ЄС працює, але нам також потрібно працювати на національному рівні та підтримувати сім’ї та бізнес», – сказав він журналістам у середу.

Алюмінієві заводи, як правило, повільно обмежують виробництво, оскільки витрати на зупинку та відновлення потужностей високі. Хоча великі покупці електроенергії, як правило, мають довгострокове хеджування електроенергії, це лише питання часу, коли сплеск пройде.

Екзистенційна криза

«Ми бачимо екзистенційну кризу європейської алюмінієвої промисловості та інших металургійних галузей, які є енергоємними», – сказав Марк Хансен, головний виконавчий директор металотрейдера Concord Resources Ltd. «Не завжди так легко повернути ці підприємства. в експлуатації. Це не просто перемикачі включення-вимкнення».

Ціни на алюміній цього року зросли більш ніж на 40%, попит в регіоні зростає, але рентабельність підривається цінами на енергоносії. За місячними цінами на базове навантаження у Франції це буде коштувати близько 11 000 доларів за потужність, яка зазвичай потрібна для виробництва однієї тонни алюмінію, яка продається приблизно за 2 800 доларів за тонну.

На європейські алюмінієві заводи припадає невелика частка світового виробництва, але на них працюють тисячі працівників і є цінним джерелом податкових надходжень. Зменшення виробництва може змусити регіон покладатися на імпорт із країн, які часто використовують викопне паливо для виробництва електроенергії, сказав Хансен. Це може створити додаткові перешкоди для споживачів, таких як автомобільні маркери та авіакомпанії, якщо ЄС запровадить збір на продукти, що містять вуглецю.

Енергетична криза в Європі поглибиться наступного року, оскільки погода стає холоднішою, а Electricite de France SA бореться з кількома відключеннями реактора. На початку січня 30% ядерних потужностей країни будуть відключені, що збільшує залежність від газу, вугілля і навіть нафти, щоб підтримувати світло.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *