ОПЕК залишаються обережними щодо видобутку нафти

ОПЕК

За словами Vitol Group, зростання цін на нафту в Саудівській Аравії більше, ніж очікувалося, є сигналом, що вона продовжить опиратися тиску США щодо швидшого нагнітання.

Saudi Aramco підвищила грудневі ціни для клієнтів в Азії, США та Європі в п’ятницю, через день після того, як ОПЕК+ дотримувалася свого плану поступового збільшення видобутку. Згідно з даними, зібраними Bloomberg, державний виробник щомісячно підвищив офіційну відпускну ціну, або OSP, для свого основного азіатського сорту, що стало третім за величиною в цьому столітті.

«Вони навряд чи змінять свою позицію», — сказав Bloomberg Майк Мюллер, глава азіатського відділу Vitol, найбільшого незалежного трейдера нафти у світі.

Президент США Джо Байден закликав ОПЕК+, альянс з 23 країн, очолюваний Саудівською Аравією та Росією, прискорити послаблення обмежень поставок, яке розпочалося на початку 2020 року з початком пандемії коронавірусу.

Нафта зросла приблизно на 60% цього року до понад 80 доларів за барель через відновлення світової економіки та скорочення ОПЕК+. Це вразило американських водіїв, піднявши рівень бензину до семирічного максимуму в 3,70 долара за галон.

Саудівська Аравія «пішла далі з OSP, ніж хтось очікував», — сказав Мюллер раніше на вебінарі, організованому консалтинговою компанією Gulf Intelligence, що базується в Дубаї. «Це був сигнал для тих, хто критикував ОПЕК+ за недостатню кількість нафти на ринку. Саудівці відчували, що вони справді можуть змусити вищі ціни триматися».

У четвер Організація країн-експортерів нафти та партнери вирішили продовжувати збільшувати щоденний видобуток нафти на 400 000 барелів на місяць. Міністр енергетики Байдена Дженніфер Гранхольм заявила, що США розглядають можливість вивільнення нафти зі своїх стратегічних запасів нафти як відповідь. Білий дім може намагатися координувати будь-які продажі з іншими великими імпортерами, такими як Японія та Китай.

«Ринок, здається, очікує, що буде якась форма випуску SPR», – сказав Мюллер. Тим не менш, «ринок знаходиться в положенні, коли запаси є низькими, а поставки обмежені. Саудівці відповідно встановлюють ціни на свою нафту».

ОПЕК+ стверджує, що її позиція виправдана, оскільки відновлені спалахи коронавірусу можуть вплинути на споживання. Китай все ще «бореться» із справами, «і «боротьба» в Китаї завжди означає скорочення попиту на нафту», – сказав Мюллер.

Не звинувачуйте нафту

Навіть якщо ОПЕК+ захоче збільшити видобуток швидше, цьому завадить відсутність вільних потужностей у більшості членів, сказав Мюллер. Деякі, зокрема Ангола та Нігерія, вже намагаються досягти поточних цілей групи.

«Здавалося б, пік їхнього виробництва залишився в минулому», – сказав Мюллер про дві країни.

Після зустрічі ОПЕК+ міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман заявив, що група зберегла ринки нафти набагато більш збалансованими, ніж ринки природного газу та вугілля. Ціни на обидва види палива в останні місяці піднялися до рекордного рівня в деяких частинах Азії та Європи на тлі скорочення пропозиції.

Ф’ючерси на газ в Азії та Європі з кінця червня зросли більш ніж удвічі, а вугілля – на 25%. Нафта Brent, навпаки, подорожчала на 10%.

“Проблема не в нафті”, – сказав міністр. «Проблема в тому, що енергетичний комплекс переживає хаос і пекло».

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *