Невизначеність щодо російського постачання підвищує ціни на газ в Європі

Європейські ф’ючерси на природний газ підскочили, продовживши відскок від спаду минулого тижня, оскільки поставки з Росії впали.

Хоча найбільший європейський постачальник пообіцяв додаткові обсяги, починаючи з наступного тижня, потоки газу в регіон скоротилися протягом вихідних і знову в понеділок. Поставки через ключовий транзитний маршрут до Польщі припинилися, і країна замість цього п’ятий день поспіль отримує газ з Німеччини. Через пошкодження трубопроводу, який зараз ремонтується, також впали потоки через Україну, а також поставки «Турецького потоку» через Болгарію.

Російське ПАТ «Газпром» неодноразово заявляло, що відправляє газ до Європи відповідно до запитів клієнтів. Олена Бурмістрова, яка очолює експортний підрозділ «Газпрому», у середу знову відкинула звинувачення в тому, що Росія винна у скороченні поставок у регіон і в цьому році зростання цін.

«Ми хочемо бачити збалансований і передбачуваний ринок», — сказала вона у попередньо записаній промові на конференції Flame в Амстердамі, яка кілька разів відкладалася протягом дня. «Нас не цікавлять ні рекордно низькі, ні рекордно високі ціни».

Багато промислових споживачів скоротили споживання палива після того, як ціни злетіли на початку цього року, але обмежені потоки з Росії посилюють занепокоєння щодо поставок, оскільки Європа вступає в зиму з найнижчими рівнями зберігання принаймні за десять років, а конкуренція з Азією за зріджений природний газ залишається інтенсивною.

Російський газопровід Ямал-Європа не доставляв газ до Німеччини з суботи. Станція Mallnow, де закінчується сполучення, натомість відправляє газ на схід з Німеччини до Польщі, при цьому компанії обох країн стверджують, що отримують запитувані обсяги в повному обсязі. Дані оператора мережі Gascade коротко вказали, що потоки можуть повернутися до нормального стану з четверга, але пізніше повторні номінації для поставок на захід повернулися до нуля.

У вівторок Кремль підтвердив, що Росія залишається відданою розпочати постачання додаткового газу до Європи, як тільки країна заповнить свої внутрішні запаси 8 листопада. Минулого тижня президент Володимир Путін наказав «Газпрому» збільшити запаси на своїх сховищах у Німеччині та Австрії, які значно нижчі за нормальний рівень і знижують середній європейський показник.

«Якщо Росія зробить те, що Путін сказав, що вона зробить, то буде велике полегшення», – сказав Франк ван Доорн, керівник відділу торгівлі шведської комунальної компанії Vattenfall AS, в інтерв’ю Flame. «Якщо в понеділок не буде додаткового газу, ми можемо побачити значний стрибок цін».

Голландський ринок газу за перший місяць виріс на 13%, найбільше з 5 жовтня, і встановився на рівні 76,54 євро за мегават-годину після поривчастих торгів. Британський еквівалент виріс майже на 14% до 196,72 пенса за терм.

Хоча ціни знизилися більш ніж наполовину в порівнянні з минулорічними рекордами, вони все ще зросли більш ніж втричі цього року.

Ринок залишається «дуже, дуже тісним», і якщо наступна зима буде холоднішою, ніж зазвичай, газу не вистачить для задоволення попиту, сказав Пабло Галанте Ескобар, керівник відділу СПГ у Vitol Group, у Flame. За його словами, температура в Китаї та Південній Кореї вже майже на 10 градусів нижче середньої.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *