«Північному потоку-2» можуть знадобитися місяці

Маршрут трубопроводу "Північний потік 2"

Російському “Північному потоку-2” може знадобитися ще кілька місяців, щоб очистити бюрократію, що залишилася, перш ніж суперечливий газопровід почне качати природний газ до Німеччини, щоб допомогти послабити енергетичну кризу в Європі.

Проект у Балтійському морі, який викликав занепокоєння з приводу контролю Кремля над постачанням енергії на континент, у тому числі серед зелених Німеччини, завершений і очікує сертифікації від національних органів і органів Європейського Союзу. Президент Росії Володимир Путін пообіцяв збільшити постачання газу і заявив, що «Північний потік-2» може бути запущений «на наступний день після» нормативного підписання.

Однак газопровід може бути затверджений не раніше травня, якщо регулятори будуть використовувати весь час, який їм дозволено. Чи захочуть бюрократи прискорити процес, якщо енергетичні проблеми Європи посиляться, ще невідомо.

Зростання цін на енергоносії у поєднанні з поставками нижче потужностей останніми тижнями викликало звинувачення європейських чиновників у тому, що Росія стримує постачання, щоб посилити тиск на владу, щоб надати сертифікацію для нового каналу.

Політичний циферблат навряд чи сильно рухатиметься. Уряд Німеччини під керівництвом канцлера Ангели Меркель непохитно підтримує проект через заперечення США та деяких партнерів з Європейського Союзу, а також сусідньої Росії України.

Оскільки Олаф Шольц, соціал-демократ, чия партія твердо підтримала проект, намагаючись сформувати новий уряд, щоб змінити її, зміни в політиці не на горизонті.

Проте Зелені, друга за величиною політична сила, яка веде переговори про створення коаліції, тривалий час виступає проти цього проекту. Співлідер Роберт Хабек, який відіграватиме провідну роль у будь-якому новому уряді, у середу посилив заклики партії до того, щоб газопровід відповідав правилам ЄС, і звинуватив Росію у використанні проекту як інструменту для шантажу.

«Якщо ви запитаєте мене, чи можна дозволити «Північному потоку-2» вийти в Інтернет, я б відповів, що тільки за умови дотримання всіх європейських правил», – сказав Хабек в інтерв’ю радіо Deutschlandfunk. «Я б не бачив, що це так зараз, і сумнівався б у цьому».

Ось подивіться, чого очікувати:

Німецьке схвалення

Федеральне мережеве агентство Німеччини має до 8 січня видати проект рішення про сертифікацію, що закінчується чотиримісячним вікном після того, як документи були подані німецьким властям.

Схвалення, схоже, було вирішеним після того, як минулого місяця міністерство економіки в Берліні оприлюднило оцінку, в якій стверджується, що «Північний потік-2» не становить ризику для енергопостачання Німеччини та ЄС.

Знахідка ЄС

Потім проект рішення буде переданий до Європейської комісії для розгляду, зокрема щодо того, чи відповідає газопровід правилам ЄС, які передбачають, що бізнес із транспортування газу відокремлений від виробництва та продажу – процес, відомий як розділення.

Минулого місяця група високопоставлених депутатів Європейського парламенту написала листа до комісара ЄС з енергетики Кадрі Сімсона, у якому попереджає, що «Північний потік-2» не відповідає вимогам щодо розділення. Вони закликали до «чіткого та надійного» дотримання європейських енергетичних правил, що підтверджує і німецький «зелений» Хабек.

Але висновок Комісії не є обов’язковим, що обмежує можливості зупинення проекту. Імовірніше, це затримка. ЄС має два місяці, щоб зробити висновок, який може бути продовжений ще на два місяці.

Лише після цього регулятор Німеччини може надати сертифікацію, що потенційно може перенести дату початку “Північного потоку-2” на наступний рік.

“Якщо німецький регулятор дозволить поставки завтра, поставки почнуться післязавтра”, – сказав Путін в Сочі минулого місяця.

Політична підтримка

Опозиція газопроводу, особливо серед східних країн-членів ЄС, таких як Польща, залишається сильною, і уряд у Варшаві минулого місяця закликав Комісію розпочати розслідування можливого маніпулювання ринком з боку власника «Північного потоку-2» ПАТ «Газпром».

Виконавчий орган ЄС заявив, що перевіряє виробників і постачальників газу, оскільки розглядає «всі звинувачення про можливу антиконкурентну поведінку», щоб перевірити, чи пов’язане поточне підвищення цін із порушеннями антимонопольного законодавства.

Політична загибель проекту майже виключена. Меркель погодилася в декларації зі США, що Німеччина вживе заходів, якщо Путін зброїть енергетику, але в Берліні немає жодних намірів закривати трубопровід.

Шольц веде переговори про формування уряду із зеленими та вільними демократами, які виступають за бізнес, обидва з яких були відвертими противниками «Північного потоку-2» у передвиборній кампанії. Але як найбільша партія в уряді, СДПН майже напевно заблокує будь-яку мову в коаліційній угоді, яка загрожує проекту.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

1 думки про “«Північному потоку-2» можуть знадобитися місяці”

  1. Сповіщення: Ціни на енергоносії в Європі неодноразово б’ють рекорди

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *