Путін робить умовну пропозицію для полегшення кризи з природним газом у Європі

(Bloomberg) -З наближенням зими та приголомшливим стрибком цін на енергію, що вразив Європу, президент Росії Володимир Путін обрав сприятливий момент, щоб використати важелі своєї країни як нафтогазоносну наддержаву.

У хаотичний день, коли за кілька хвилин європейський бенчмарк піднявся на 40%, Путін послабив ціни, запропонувавши допомогти стабілізувати ситуацію. За його словами, Росія потенційно може експортувати на континент цього року рекордні обсяги життєво важливого палива. Ф’ючерси на газ у Нідерландах і Великобританії впали більш ніж на 7% за його словами після того, як раніше він побив рекорди, тоді як ціни на паливо в США впали на 10%. Але спотовий зріджений природний газ в Азії все ще злетів до рекордно високого рівня.

Швидка сертифікація суперечливого трубопроводу природного газу “Північний потік -2” була б одним із способів досягти цього, вважає віце -прем’єр -міністр Олександр Новак.

Північний потік -2″ лежить під Балтійським морем між Росією та Німеччиною, але пов’язаний у тривалий, складний та дуже політизований процес отримання дозволів. Хоча сам Путін безпосередньо не пов’язував додаткові поставки для затвердження трубопроводу, він зазначив, що інший основний шлях російського експорту до Європи, Україна, був дорожчим і забруднюючим навколишнє середовище.

“Давайте подумаємо над потенційним збільшенням пропозиції на ринку, тільки нам потрібно це робити обережно”, – сказав Путін на телевізійній зустрічі в середу.

В інтерв’ю Bloomberg Television держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у середу, що недавня криза в європейських цінах на газ лише підкреслює необхідність переходу на більш стійкі форми енергії, і сказав, що сподівається, що Росія не буде використовувати свої поставки як зброю .

Енергетична криза Європи охоплює ринки акцій та облігацій, породжуючи побоювання щодо інфляції та загрожуючи калічити основні галузі промисловості. Уряди регіону намагаються реагувати, і вони сподіваються на м’яку зиму, щоб пом’якшити удар.

За словами деяких європейських чиновників, поставки з Росії, найбільшого постачальника регіону, були меншими, ніж очікувалося.

Путін підкреслив, що державне ПАТ “Газпром” виконав усі свої контракти на постачання, і його країна не має бажання бачити “спекулятивне шаленство”, яке зараз охоплює ринки.

“Росія завжди була і є надійним постачальником газу для своїх споживачів у всьому світі- як для Азії, так і для Європи, і завжди виконує всі свої зобов’язання в повному обсязі”,- сказав він.

За даними компанії, експорт з ПАТ «Газпром» до Європи за перші дев’ять місяців року був близьким до рекордно високих показників. Якщо такі темпи збережуться до кінця 2021 року, це буде рекордний рік, сказав Путін.

Щоденний експорт “Газпрому” до Європи був близьким до рекордних обсягів на початку цього року, але він скоротився у вересні на тлі зростання внутрішнього попиту через ранній початок опалювального сезону. Компанія також продовжує кампанію ін’єкційного зберігання вдома, яка планується завершити до 1 листопада.

Стабілізувати ринки

Путін попросив у свого уряду та керівників енергетики пропозиції щодо того, як стабілізувати енергетичний ринок, і Північний потік -2 не був єдиною пропозицією. Новак, колишній міністр енергетики та один з архітекторів ОПЕК+, також запропонував продати деякі додаткові томи на власній електронній платформі “Газпрому”, що базується в Санкт -Петербурзі.

Однак доля “Північного потоку -2” все більше переплітається з ситуацією в Європі. Падіння російського експорту у вересні, що означало зниження поставок транзитними шляхами через Україну та Польщу, викликало критику щодо того, що країна утримує поставки, щоб примусити швидше затвердити газопровід.

Путін заявив, що “Газпром” буде надсилати через Україну більше газу, ніж було укладено цього року. Однак він також розповів про придатність країни як транзитного маршруту, заявивши, що нові російські трубопровідні системи під Чорним і Балтійським морями, які включають “Північний потік -2”, є економічно вищими та екологічно вищими.

Транспортування більших обсягів газу через Україну “економічно невигідно для” Газпрому “, тому що це дорожче”, – сказав Путін. “Постачання через нові трубопровідні системи, які були введені в експлуатацію в останні роки і зараз вводяться в експлуатацію, зменшує кількість викидів CO2 в атмосферу в 5,6 рази”.

Путін сказав, що нинішня ринкова криза є результатом більш швидкого відновлення економіки у всьому світі, що “підігріло” попит на енергію. Несподівано довга і холодна зима виснажила запаси газу в Європі, сказав він.

Однак він також наголосив на «помилці» європейської влади щодо переходу від довгострокових контрактів, які зазвичай підтримуються Росією, до короткострокових продажів на біржах регіону.

“Сьогодні стало абсолютно очевидним, що ця політика є помилковою”, – сказав Путін. “Як наслідок, зараз ціна на газ побила всі історичні рекорди, і сьогодні вона вже прагне до 2000 доларів за 1000 кубометрів”.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

1 думки про “Путін робить умовну пропозицію для полегшення кризи з природним газом у Європі”

  1. Сповіщення: ЄC краще зменшити залежність від російського газу - Енергосинтез

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *