Найбільший у світі експортер СПГ незадоволений високими цінами

Катар, найбільший у світі експортер скрапленого природного газу, заявив, що “нещасні” ціни настільки високі, але він видобуває на максимальній потужності.

Коментарі міністра енергетики Саада аль-Каабі в понеділок надійшли на тлі кризи на ринках газу, коли ціни зростають, оскільки пропозиція не встигає за зростанням попиту. Хоча Катар витрачає мільярди доларів на збільшення обсягів виробництва, він заявив, що в найближчій перспективі він буде намагатися збільшити виробництво.

“Ми досягли максимального результату”,-сказав Аль-Каабі на заході в Досі, додавши, що обсяги наразі складають близько 80 мільйонів тонн на рік. “Ми просто послідовні, ми виробляємо те, що можемо”.

Держава Перська затока має найнижчі у світі витрати на виробництво завдяки великій кількості видобутого газу, більшість з якого міститься у гігантському Північному родовищі, яке поширюється на Іран.

Аль-Каабі повторив графік запланованого розширення видобутку Північного поля, незважаючи на заклики до більш раннього збільшення. Катар прагне збільшити випуск СПГ приблизно на 50% до 2027 року – проект, який коштуватиме майже 30 мільярдів доларів.

Глобальний енергетичний криз погіршився, коли Північна півкуля вступає у зимовий опалювальний сезон. Потоки газу з Росії та Норвегії були обмежені, тоді як низька потужність вітру збільшила попит на електроенергію, що працює на газі. Запаси палива в Європі перебувають на найнижчому сезонному рівні протягом більше десяти років, а ціни зросли в чотири рази з початку року.

“Я незадоволений цінами на газ”,-сказав Аль-Каабі. “Якщо клієнт незадоволений, він не збирається купувати”.

Ціни відступили в останні дні після того, як ключовий постачальник Росія заявила, що цього року потенційно може доставити в Європу рекордні обсяги газу. Але Аль-Каабі сказав, що він як і раніше «стурбований зимою. У Європі, у багатьох місцях світу, зберігання досить низьке ».

США, де ціни на газ цього місяця стрімко зросли, але все ще значно нижчі, ніж у Європі та Азії, незабаром почнуть зазнавати тиску, сказав він.

Аль-Каабі відкинув продаж енергетичних активів, подібний до продажів у Саудівській Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратах. Дві країни зібрали мільярди доларів, позбавивши частки трубопроводів та майна, що належить їх державним нафтовим компаніям.

“У нас багато готівки”,-сказав Аль-Каабі.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *