Україна і ЄС мають консолідувати зусилля щодо протидії викликам енергетичної безпеки у регіоні – Герман Галущенко

На законодавчому рівні існують всі механізми для реагування на ситуацію, що склалася із постачанням газу до Європи.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час свого виступу на саміті Україна – ЄС.

Для протидії газовій монополії Росії необхідно застосування європейського законодавства до всіх газопроводів, що проходять територією Європи, зокрема, Північного потоку-2 та Турецького потоку і його продовження.

«Ми розраховуємо, що Європейська комісія знайде необхідні важелі, щоб застосувати вимоги Третього енергопакету до газопроводів та інтерконекторів у Сербії, Угорщині, Румунії і Болгарії. Крім того, Україна має бути повноцінно залучена до процесу оцінки звіту німецького регулятора щодо сертифікації Північного потоку-2», – заявив міністр енергетики.

Герман Галущенко наголосив на тому, що Україна має значний потенціал для забезпечення стабільного газопостачання до Європи.

«Українська газотранспортна система – єдиний маршрут, яким до ЄС можна доставити значні додаткові обсяги газу. Він потужний, гнучкий і працює повністю за європейськими правилами. Наші підземні газосховища обсягом біля 32 млрд куб. м – найбільші в Європі. Ці потужності мають бути використані для створення стратегічних резервних запасів на випадок потенційних криз, таких як переривання поставок чи значні цінові коливання через дії монополіста», – наголосив міністр.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *