Європейські ціни на газ виманюють американські вантажі СПГ

Вищі ціни на природний газ і нижчі тарифи на перевезення збільшують притягнення американських вантажів скрапленого природного газу до Європи порівняно з більш традиційними зимовими ринками в Азії.

За даними Bloomberg, станом на вдень четверга було 41 американський вантаж СПГ із заявленими пунктами призначення або в Європі, або на ймовірному шляху до континенту з голодним природним газом, у порівнянні з 24 вантажами, які прямували до Азії, свідчать дані відстеження суден, зібрані Bloomberg.

Різниця в 17 вантажів є найбільшою на сьогодні цієї зими, яка була відзначена нестабільністю цін на газ в Європі, де запаси сховищ є низькими, а основний постачальник Росія не поставив, як обіцяли.

Минулого місяця базові європейські газові ф’ючерси були на 24 долари за мільйон британських теплових одиниць вище, ніж в Азії.

Цінова перевага

З тих пір розрив значно скоротився, але нестабільні зимові спотові ціни та тарифи на доставку перевернулися на користь Європи, сказав Девід Седускі, аналітик СПГ з нью-йоркського офісу Energy Aspects. Компанія прогнозує, що Азія не почне залучати більше американських вантажів СПГ з Європи до другого кварталу 2022 року.

«Імпорт СПГ став порятунком для європейських поставок у короткостроковій перспективі», – сказав Седускі.

Американські вантажі СПГ до Азії можуть зайняти більше місяця в порівнянні з двотижневим рейсом для більшості напрямків у Європі, свідчать дані доставки, зібрані Bloomberg. Ці менші відстані також призводять до збільшення доступності танкера.

Згідно з даними компанії Fearnleys, спотові ставки транспортування СПГ на захід від Суецького каналу в розмірі 42 000 доларів США на 79% нижчі, ніж грудневі 200 000 доларів США, і на 75% нижчі, ніж рік тому.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *