Лютневий план транзиту газу Росії залишає Європу в біді

Росія тримає ринок природного газу в Європі на межі, і не очікується полегшення від попередніх планів постачання країни на наступний місяць.

Національний експортер, ПАТ «Газпром», знову вирішив не бронювати додаткові площі трубопроводу для доставки палива на захід через Україну під час щомісячного аукціону в понеділок. Крім того, на лютий було заброньовано нульову потужність для доставки газу до Німеччини через станцію Mallnow, де закінчується російський газопровід Ямал-Європа.

Еталонний голландський газ на перший місяць ненадовго зменшив збитки після аукціонів, але все ще знизився на 4,2% до 83,31 євро за мегават-год до 12:05. в Амстердамі. Ціни раніше впали аж на 7,8%.

Європа бореться з найгіршою енергетичною кризою за останні десятиліття. Запаси газу на континенті є найнижчими за всю історію в цю пору року, а опалювальний сезон ще далеко не закінчений.

У той час як поставки скрапленого природного газу зі США допомогли регіону дещо відновитися від мінімуму на початку цієї зими, потоки від провідного постачальника палива Росії залишаються набагато нижчими за норму. Побоювання щодо можливих військових дій в Україні також посилюють невизначеність щодо російського експорту енергоносіїв.

«Результати аукціону сьогодні буде особливо важко інтерпретувати», – сказав Том Марзек-Мансер, аналітик європейського газу та СПГ ICIS перед початком аукціону.

Минулого місяця «Газпром» забронював близько 21% потужностей Mallnow на січень, але цього місяця потоку не було. Поточні поставки через Україну також значно нижчі від 109,6 млн кубометрів на добу, які Газпром може відправляти за своїм довгостроковим транзитним контрактом. Росія каже, що це пов’язано зі зниженням попиту з боку європейських покупців.

«Тож зрозуміло, що місячні бронювання більше не є хорошим показником того, що може статися», – сказав Маржек-Мансер.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *