Європа планує розірвати довгострокові контракти на імпорт газу через зростання цін

Європейський Союз планує жорсткий термін, щоб розірвати довгострокові контракти на імпорт природного газу в рамках свого зеленого зрушення, що є невдачею для Росії, яка є найбільшим постачальником.

Згідно з документами, ознайомленими з Bloomberg News, виконавчий орган блоку хоче запобігти продовженню таких контрактів після 2049 року в рамках масштабної реконструкції енергетичних ринків. Європейська комісія також запропонує заходи для посилення безпеки постачання, оскільки цієї зими країна зіштовхується з рекордними цінами та гострим дефіцитом.

План, який має бути опублікований у середу, буде суперечити закликам Росії, яка забезпечує близько третини потреб Європи в газі. Нація, яка нарощує війська на кордоні з Україною, давно виступає на користь довгострокових контрактів і неодноразово просила ЄС підписати більше таких угод як умову для продовження угоди про постачання палива через її колишній партнер Радянського Союзу після 2024 року.

Вирішуючи занепокоєння деяких держав-членів щодо того, що Кремль використовує газ як політичну зброю, пропозиція виконавчої влади ЄС також дозволить країнам ефективніше реагувати на кризи.

Глави урядів ЄС мають обговорити заплановані заходи на саміті в Брюсселі 16 грудня.

Ризики для Європи зростають цієї зими, оскільки запаси газу впали до рекордно низьких показників для цієї пори року, а кінця кризі не видно. Посилення напруженості між Росією та Україною загрожує подальшому згортанню поставок, збільшуючи ризик, що енергетична криза збережеться в наступному опалювальному сезоні.

Минулого тижня Польща заявила, що очікує, що ринок газу залишиться нестабільним до остаточного рішення щодо суперечливого проекту газопроводу «Північний потік-2», який дозволить постачати більше російського газу до Німеччини. Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що він «зробить все», щоб не дати Москві використати зв’язок, щоб пошкодити потоки через Україну, тоді як лідер Білорусі повторив погрози припинити поставки, якщо Захід продовжить санкції у суперечці щодо мігрантів.

Щоб підвищити стійкість ЄС, Комісія хоче запропонувати більш стратегічний підхід до зберігання газу, включаючи заходи щодо забезпечення високого рівня наповнення на початку опалювального сезону.

Оцінюючи ризики на регіональному рівні, країни-члени повинні будуть включити аналіз своїх рівнів зберігання газу та потенційних ризиків, пов’язаних із безпекою постачання, а також у випадку, коли сховищами володіють іноземні компанії. Якщо будуть виявлені ризики, їм доведеться запровадити контрзаходи, такі як мінімальні зобов’язання щодо зберігання, проведення тендерів або аукціони.

Пропозиція також передбачає добровільну спільну закупівлю стратегічних запасів газу операторами транспортних систем. Такі резерви потім можуть бути звільнені у разі надзвичайної ситуації.

Комісія дотримується політики не коментувати законопроекти.

Згідно з пропозиціями Комісії, остаточним засобом вирішення проблем безпеки постачання ЄС є відхід від викопного палива. Збільшення частки відновлюваних газів вітчизняного виробництва має зменшити залежність регіону від імпортованого викопного палива, підвищивши його стійкість. ЄС хоче ліквідувати парникові гази до 2050 року, очолюючи глобальну боротьбу зі зміною клімату.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *