Укргазвидобування ввело в експлуатацію дві високодебітні свердловини

Укргазвидобування ввело в експлуатацію дві високодебітні свердловини. Обидві пробурені на одному родовищі: на одній з них пробурено бічний стовбур, друга – введена в експлуатацію після буріння.

Перша свердловина була пробурена ще у 1975 році, але з часом перейшла до бездіючого фонду через технічні ускладнення. Фахівці і фахівчині Укргазвидобування провели аналіз стану свердловини, стану розробки цієї ділянки родовища та побачили перспективи відновлення  свердловини.

– Щоб відновити цю свердловину з високим дебітом було прийнято рішення про буріння бічного стовбура та подальшого проведення кількох стадій гідророзриву пласта. Такий підхід виявився успішним, що забезпечило додаткових понад 100 тис. куб. м блакитного палива для країни, – коментує Олег Толмачев, т.в.о. генерального директора Укргазвидобування.

Друга – оціночно-експлуатаційна свердловина також забезпечує понад 100 тис. куб. м газу. Високий результат забезпечили вдалий вибір місця її розташування командою розробників на північному контурі, а також проведення чотирьох стадій гідророзриву пласта.

Буріння обох свердловин виконала філія БУ “Укрбургаз”.

На цьому родовищі з 2021 року втілюється план його активного розбурювання. За останні півтора року, незважаючи на воєнний стан і пов’язані з ним складнощі, діючий фонд вже поповнили 15 нових експлуатаційних свердловин, наразі буряться та випробовуються ще кілька. Цього року родовище вперше за понад 10 років повернеться до річного видобутку понад 1 млрд куб. м.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *