Італія готова інвестувати в Африку, щоб вирішити питання енергетики та міграції, – керівник Eni

РИМ, 16 грудня (Reuters). Італія готова інвестувати в Африку як для отримання енергії, необхідної для економічного зростання, так і для боротьби з міграційними потоками, заявив у суботу генеральний директор Eni (ENI.MI) Клаудіо Дескальці. Контрольована державою компанія Eni, найбільший імпортер природного газу в Італії, минулого року протистояла скороченню поставок з Росії, доставляючи збільшені обсяги з Африки, де вона була присутня десятиліттями. Зміцнення зв’язків між Італією та континентом може принести взаємну вигоду, сказав Дескальці, зазначивши, що Китай був присутній в Африці протягом останніх 30 років, щоб отримати нафту, газ і важливі матеріали.

«Італія готова інвестувати в Африку… це також є необхідністю, тому що енергія зараз тече з півдня на північ, і ми повинні бути тими, хто спрямовує цей потік заради себе та заради Африки», — сказав Дескальці, виступаючи на політичний захід у Римі, організований партією прем’єр-міністра Джорджії Мелоні. Уряд Мелоні виклав плани перетворити Італію на енергетичні ворота між Європою та Африкою, використовуючи попит сусідів, які прагнуть зменшити свою залежність від Росії.

Поки що було розкрито небагато деталей дипломатичного плану уряду, але деякі конкретні ініціативи щодо Африки можуть бути оголошені наступного року, коли Італія головуватиме у Групі семи. Дескальці сказав, що досі іноземні інвестиції в Африку не спровокували самодостатній розвиток, додавши, що Італія може зіткнутися з ще більшими міграційними потоками, оскільки населення Африки, як очікується, зросте до 1,8 мільярда до 2030 року.

Eni нещодавно оголосила про багаторічний інвестиційний план у Єгипті на суму понад 7 мільярдів доларів. Вона також підписала багатомільярдний інвестиції в Лівії та розпочала створення агроцентрів у кількох африканських країнах для вирощування насіння для виробництва біопалива.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *