Трейдери припускають, що високі ціни збережуться і після зими

Щоб уявити, скільки ще триватиме цьогорічний енергетичний криз, дивіться не далі, ніж європейський ринок природного газу.

Форвардні ціни за останній місяць зросли більш ніж удвічі, трейдери сподіваються, що безпрецедентне скорочення триватиме до початку 2023 року. Газ буде дорогим навіть у спекотну погоду. Ціни на літо цього тижня перевищили 100 євро (113 доларів) за мегават-годину, найвищий показник за всю історію.

Європа стикається з енергетичною кризою: Росія обмежує поставки, а відключення ядерної енергії у Франції напружують електромережі в найхолодніші місяці року. І полегшення не видно. Німеччина заявила, що суперечливий російський газопровід «Північний потік-2» не буде схвалено в першій половині 2022 року, що, ймовірно, дозволить обмежити поставки влітку, коли Європі потрібен газ для заповнення сховищ.

«Здається, допомога не надходить», – сказав Каушал Рамеш, старший аналітик консультантів Rystad Energy в Норвегії. Зростання форвардних цін «припускає ще один рік нестабільності та продовження високого цінового середовища».

Геополітична напруженість у відносинах між Росією та Україною також тримає трейдерів на межі, з підвищеною стурбованістю щодо можливого вторгнення. На своїй щорічній прес-конференції в четвер президент Володимир Путін прямо не згадав про загрозу військових дій, але заявив, що розширення Північноатлантичного альянсу до кордонів Росії є неприйнятним.

У той час як флотилія танкерів зі зрідженим природним газом наразі прямує до Європи, регіон залишиться на милість світових ринків, щоб забезпечити його продовження отримувати вантажі протягом наступного року.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *