«Газпром» не досягає цільових показників експорту газу

Російський газовий гігант ПАТ «Газпром» не досяг власної «консервативної» цілі щодо експорту в Європу до 2021 року, і ці обмежені потоки спричинили найгіршу за останні десятиліття кризу постачання енергоносіїв на континенті.

“Газпром” поставив 185,1 мільярда кубометрів своїм основним клієнтам за кордоном, включаючи Туреччину, Китай і Європу, не враховуючи країни колишнього Радянського Союзу, заявив у неділю головний виконавчий директор Олексій Міллер. Це на 3,2% вище рівня 2020 року, але нижче, ніж у 2018 і 2019 роках, які становили близько 200 мільярдів кубометрів.

За розрахунками Bloomberg News і BCS Global Markets за даними «Газпрому» минулого року поставки до Європи та Туреччини склали близько 177 мільярдів кубометрів. Це не відповідає прогнозу «Газпрому» щодо експорту до Європи та Туреччини в розмірі 183 мільярди кубометрів – оцінки, якої він дотримувався з весни і зберігався наприкінці жовтня, навіть коли Європа вимагала додаткових поставок.

Обмежені потоки

Хоча потоки «Газпрому» в Європу та Туреччину вважалися нижчими за прогнози «Газпрому», вони відповідали останнім оцінкам BCS Global Markets, сказав Рон Сміт, старший аналітик компанії з нафти і газу в Москві. «Останніми тижнями стало ясно, що високі ціни спричинили скорочення номінацій з європейської клієнтської бази», – сказав він.

Потоки в Європу та Туреччину можуть бути ще нижчими – приблизно 175,4 млрд кубометрів минулого року, виходячи з припущення, що щоденні потоки Газпрому в Китай більш ніж на третину перевищували його контрактні обсяги в листопаді та грудні, за словами Мітча Дженнінгса, енергетичного агентства. аналітик «Сова Капітал».

Експорт “Газпрому” був ретельно перевірений, оскільки нещодавно обмежені поставки в Європі призвели до рекордного зростання цін. З настанням зими та небезпечно низькими запасами в регіоні російська компанія відправляє клієнтам з ЄС лише стільки газу, скільки зобов’язана за довгостроковими контрактами, і місяцями не пропонувала спотові вантажі, які йдуть на початок 2022 року.

Незрозуміло, чому «Газпром» не бажав пропонувати спотовий газ Європі. Хоча компанія вказала на вимогу знищення в результаті різкого зростання регіональних цін, європейські чиновники стверджують, що російський виробник навмисно утримується в надії прискорити дозвіл на спірний газопровід «Північний потік-2».

«Газпром» не розбиває експортні дані за країнами, що ускладнює оцінку потоків на окремі ринки у 2021 році. Разом з тим, за словами Міллера, найбільше зростання поставок відбулося до Німеччини, Туреччини та Італії. За словами Міллера, надходження до Китаю перевищили контрактні зобов’язання Газпрому протягом 2021 року.

Щоденний експорт за межі країн колишнього СРСР у грудні, коли часто починається сезон пікового попиту, становив у середньому 439 мільйонів кубічних метрів – найнижчий рівень за цей місяць з 2014 року, згідно з підрахунками Bloomberg.

Видобуток газу «Газпромом» у 2021 році досяг 514,8 млрд кубометрів, що є найвищим показником з 2008 року. Середній добовий видобуток у грудні становив 1,523 млрд кубометрів, що є найвищим показником з 2013 року за цей місяць.

Оскільки експорт російського трубопроводу до більшості країн ЄС був обмежений у грудні, основна частина зайвого газу залишилася вдома, оскільки в останні дні року встановилися аномально низькі температури.

Через зниження температури поставки внутрішнім клієнтам наприкінці грудня зросли до 1,656 млрд кубометрів на добу, зазначає «Газпром», що перевищує його середньодобовий рівень видобутку в грудні. Щоб задовольнити попит, компанія заявила, що вилучення з місцевих підземних сховищ досягло п’ятирічного максимуму.

Росія може дозволити собі брати рекордні обсяги зі своїх запасів, оскільки до листопада «Газпром» заповнив вітчизняні об’єкти рекордними обсягами газу – 72,6 мільярда кубометрів.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *