США претендують на звання найбільшого в світі експортера СПГ

Минулого місяця США вперше стали експортером скрапленого природного газу № 1 у світі, оскільки поставки в Європу з енергетичним голодом зросли.

Згідно з даними відстеження суден, зібраними Bloomberg, обсяги виробництва американських потужностей перевищили Катар у грудні після стрибка експорту з перевалів Сабіне та Фріпорта. Минулого місяця компанія Cheniere Energy Inc. заявила, що новий виробничий підрозділ на заводі Sabine Pass в Луїзіані випустив свій перший вантаж.

Номер один

Революція сланцевого газу в поєднанні з мільярдними інвестиціями в установки для зрідження перетворили США з чистого імпортера СПГ у найбільшого експортера менш ніж за десять років. Видобуток газу зріс приблизно на 70% з 2010 року, і, як очікується, країна матиме найбільші в світі експортні потужності до кінця 2022 року, як тільки термінал Calcasieu Pass від Venture Global LNG запрацює.

Але позиція США як провідного постачальника СПГ може бути недовгою. Експорт був лише на волосок вище, ніж з Катару та Австралії, і будь-які проблеми з виробництвом могли вплинути на рейтинг. Дивлячись далі, Катар планує грандіозний експортний проект, який запрацює наприкінці 2020-х років, що може закріпити країну Близького Сходу як головного постачальника палива.

«Катар і США будуть змагатися за те, щоб стати найбільшими виробниками СПГ у світі протягом наступного десятиліття», – сказав Муксіт Ашраф, старший керуючий директор глобальної енергетичної практики Accenture.

Тим часом стрибок експорту СПГ із США допоможе пом’якшити глобальну кризу поставок. Європа стикається з зимовою енергетичною кризою, оскільки комунальні підприємства борються із сезонно низькими запасами природного газу. Іноземні покупці придбали 13% видобутку газу в США в грудні, що в 7 разів більше, ніж п’ять років тому, коли більшість інфраструктури, необхідної для доставки палива з країни, ще не існувала.

Експортні термінали СПГ США у 2021 році відправили рекордні 1043 вантажі, причому майже половину напрямків становили азіатські країни, а третину – Європа, згідно з даними відстеження суден, зібраними Bloomberg.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *