Росія заперечує відповідальність за зимову енергетичну кризу в Європі

Росія не має жодного відношення до енергетичної кризи в Європі, заявив віце-прем’єр-міністр Олександр Новак, відкидаючи звинувачення Міжнародного енергетичного агентства про те, що вона стримує поставки та підвищує ціни на природний газ.

«Ні Росія, ні наш основний експортер «Газпром» до цього не мають жодного відношення», — сказав Новак у суботу державному телебаченню, повідомляє Інтерфакс. За його словами, Росія «поставила значно більше» таким клієнтам, як Німеччина та Туреччина, які вичерпали свої контрактні ліміти.

Новак звинуватив «недалеку політику Європейського Союзу та Єврокомісії, які протягом багатьох років свідомо відходили від довгострокових контрактів, перемістили свій енергетичний сектор у бік зменшення залежності від Росії».

Європа бореться з енергетичною кризою, яка призвела до того, що ціни на газ та електроенергію побили кілька рекордів за останні кілька місяців. Запаси газу на континенті вже є найнижчими за більше ніж десятиліття, а два найхолодніших місяці року тільки почалися.

Росія готова нарощувати поставки, сказав Новак, але потребує довгострокових контрактів, щоб виправдати інвестиції у виробництво.

Новак відповів на коментарі на початку цього тижня від виконавчого директора МЕА Фатіха Біроля, який звинуватив Росію в стримуванні поставок на спотовий ринок, незважаючи на високі ціни. За його словами, Росія може збільшити поставки щонайменше на третину.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *