Shell об’єднується з Norsk Hydro для роботи над воднем

Shell об’єднується з Norsk Hydro для роботи над воднем

Norsk Hydro і гігант з викопного палива Shell мають розглянути потенціал спільних проектів, спрямованих на зелене виробництво водню.

У повідомленні у вівторок норвезька Hydro заявила, що між двома сторонами був підписаний меморандум про взаєморозуміння.

Згідно з угодою, бізнес Shell і Hydro з зеленого водню, Hydro Havrand, зосередиться на спільному виробництві та постачанні водню, «виробленого з відновлюваної електроенергії в центрах, зосереджених навколо Hydro та власного бізнесу Shell, і де вони бачать великий потенціал для масштабування виробництва для клієнтів. у важкій промисловості та на транспорті».

На європейських підприємствах початкова мета — знайти можливості для виробництва та постачання водню для власних операцій разом із ширшим ринком. «Ми маємо намір з часом розширитися на додаткові регіони та локації», – сказав Hydro.

Водень можна отримати кількома способами. Один метод включає використання електролізу, за допомогою якого електричний струм розщеплює воду на кисень і водень.

Якщо електроенергія, яка використовується в цьому процесі, надходить з відновлюваного джерела, такого як вітер або сонячна енергія, деякі називають його зеленим або відновлюваним воднем.

Незважаючи на те, що в деяких колах існує хвилювання щодо потенціалу зеленого водню, його виробництво залишається дорогим. Нині переважна більшість виробництва водню базується на викопному паливі.

Shell сама є основним гравцем нафти та газу, але каже, що хоче стати енергетичною компанією з нульовими викидами до 2050 року.

Надії на водень
За останні роки ряд великих компаній оголосили про проекти, пов’язані з зеленим воднем. Нещодавно було оголошено, що була укладена угода, пов’язана з постачанням та розподілом зеленого водню у Великобританії.

У заяві Fortescue Future Industries зі штаб-квартирою в Австралії заявила, що стане найбільшим постачальником зеленого водню у Великобританії після підписання меморандуму про взаєморозуміння з фірмою будівельного обладнання JCB і Ryze Hydrogen.

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

2 думки про “Shell об’єднується з Norsk Hydro для роботи над воднем”

  1. Давно пора переходити на альтернативу, чув що в Україні зараз теж проводять багато дослідів з воднем. Але нажаль з нашу газотранспортною систему, що доставляє газ до житлових будівель доведеться дуже сильно модернізувати.. Я к я зрозумів молекула водню менше – і це приводить до втрат.. Ну і як я пам’ятаю зараз можливо додати до газу максимум 20% водню, що дуже мало для того щоб втрати газову залежність

    1
    1. Нажаль зараз для України це дуже технічно складно та і взагалі ще потрібно багато провести роботи.

      1

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *