Росія вирішує не збільшувати постачання природного газу до Європи

Bloomberg -Росія міцно тримає енергетичний ринок Європи, відмовляючись від надсилання більшої кількості природного газу на континент навіть після того, як президент Володимир Путін заявив, що готовий збільшити поставки.

Експорт ПАТ «Газпром» на основні ринки впав за перші два тижні жовтня до найнижчого показника принаймні з 2014 року за час року, оскільки внутрішній попит поглинув більшість приросту виробництва. Результати аукціонів щодо пропускної здатності трубопроводів у листопаді не давали жодних ознак того, що Росія планує збільшити поставки в Європу.

Обмеження поставок залишається в силі, незважаючи на наполягання Путіна минулого тижня, що країна “готова обговорити будь -які додаткові кроки” для стабілізації енергетичних ринків. Зростання витрат на енергію вже спонукає компанії від хімічного гіганта BASF SE до виробників добрив Yara International ASA та CF Industries Holdings Inc. скоротити випуск продукції. Додатковий російський газ вважається єдиним способом уникнути ще більш глибокого кризи поставок у середині зими.

Європа – не єдиний регіон, який страждає від енергетичної кризи. Виробництво китайських товарів скоротилося у вересні, оскільки нормування потужності та контроль вуглецю скоротили операції від металургійних заводів до нафтопереробних заводів.

У серії аукціонів у понеділок “Газпром” вирішив не резервувати додаткового газу на ключових транзитних маршрутах через Україну наступного місяця. Він не забронював жодної з 9,8 мільйона кубометрів на день пропускної здатності трубопроводу, що пропонується в Суджі, і жодного з 5,2 мільйона кубометрів на день, наявних у Сухранівці – обох пунктах на кордоні між Росією та Україною.

Вона продовжуватиме надсилати лише обмежені обсяги через Польщу до Німеччини. Трейдери забронювали лише 35% газу, запропонованого на листопад, на компресорній станції Mallnow, де закінчується російський газопровід Ямал-Європа. Це схоже на рівні цього місяця.

Хоча у «Газпрому» ще є можливість щоденного бронювання потужностей у листопаді, цього місяця він цього ще не зробив. Росія неодноразово заявляла про необхідність заповнення внутрішніх сховищ перед збільшенням експорту.

Окремо компанія оприлюднила попередні оперативні дані, які показують, що вона експортувала в середньому 427 мільйонів кубометрів газу на день цього місяця на свої ключові ринки, серед яких Європа, Туреччина та Китай. Щоденні обсяги були приблизно на 12% нижчими за середні показники минулого місяця, згідно з розрахунками Bloomberg на основі цифр.

“Газпром” продовжує нарощувати загальний обсяг видобутку газу, щоб задовольнити зростання внутрішнього попиту, а в жовтні в середньому видобуток становив 1,42 млрд кубометрів на день. Згідно з розрахунками Bloomberg, це майже на 5% більше, ніж за аналогічний період минулого року, і на 4% вище, ніж у середньому за вересень.

Європейські ф’ючерси на газ у нідерландському центрі передачі прав власності підскочили на 15% після падіння на 8,3% у п’ятницю.

Європа починає опалювальний сезон з найнижчими запасами газу за останні десятиліття, що викликає занепокоєння щодо надійності зимових поставок. Минулого тижня сайти для зберігання перейшли на вилучення чистих коштів, але низка температура цього тижня дає деяку перепочинок, і запаси знову стають кращими.

Невтішні результати аукціону по трубопроводу “Ямал”, ймовірно, вимагатимуть, щоб ціни на газ у Європі зросли настільки високо, “щоб генерувати достатнє руйнування попиту, щоб компенсувати зниження потоків російських трубопроводів”, – зазначили аналітики Goldman Sachs Group Inc. у доповіді перед подією.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

1 думки про “Росія вирішує не збільшувати постачання природного газу до Європи”

  1. Сповіщення: ЄC краще зменшити залежність від російського газу - Енергосинтез

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *