Нафта Brent перевищує 85 доларів

Ціни на нафту зростають після різкої розпродаж

Нафта в Лондоні вперше з 2018 року подорожчала за 85 доларів за барель, що стало останньою віхою у світовому кризі енергоносіїв, коли ціни зросли.

Ф’ючерси на Brent ненадовго пройшли цей рівень, перш ніж зібрати прибуток. Дефіцит газу та вугілля викликає додатковий попит на нафтопродукти з ринку електроенергії, і деякі банки очікують, що перехід збільшить ціни з наближенням зими у північній півкулі. Він починає виснажувати запаси, і американський центр зберігання нафти в Кушингу зафіксував надзвичайно велике падіння за час року.

Китай також видав довгоочікувану нову партію квот для своїх нафтопереробників, щоб купувати більше нафти, що ще більше підвищило попит.

Brent очікує шостий тиждень поспіль зростання. У той час як попит зростає, а економіка відновлюється від пандемії, пропозиція залишається обмеженою. Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бін Салман повторив у четвер необхідність ОПЕК та її союзників поступово, поетапно підходити до відновлення видобутку.

Ціни, ймовірно, будуть “підтримуватися зростанням попиту шляхом переходу в електроенергетичний сектор та ОПЕК+, дотримуючись розсудливого підходу до відновлення поставок”, – сказав Джованні Стауново, аналітик сировини в UBS Group AG. Комерційні запаси нафти є найнижчими з 2015 року в країнах ОЕСР і, ймовірно, будуть ще падати, сказав він.

Ціни:

Brent для грудневого розрахунку о 11:51 ранку в Лондоні додав 0,9% до 84,74 долара за барель після зростання на 1,3%
West Texas Intermediate за листопад подорожчав на 0,9% до 82 доларів
Зростання цін, у тому числі на інші енергоносії та метали, додає занепокоєння політикам щодо стабільно високої інфляції. Мідь у п’ятницю підскочила вище 10 000 доларів за тонну, оскільки запаси впали до найнижчого рівня з 1974 року, тоді як цинк досяг 14-річного максимуму. Орієнтир природного газу в Європі впав, але він збирається щотижня збільшуватися.

Це також починає чинити тиск на великих споживачів. США розмовляють з членами ОПЕК+ з приводу поставок нафти і “висловлюють у приватному порядку свою стурбованість”, – сказав представник Держдепу Нед Прайс у четвер.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *