Обіцянка Путіна щодо збільшення поставок не може зупинити стрибка цін на газ у Європі

(Bloomberg) -Європейські газові ф’ючерси продовжили своє зростання в четвер, навіть після того, як Росія пообіцяла поставити стільки поставок, скільки потрібно континенту.

Найбільший постачальник газу в Європі нарощує поставки відповідно до запитів клієнтів і “готовий обговорити будь -які додаткові кроки” для стабілізації ринку, заявив у середу президент Володимир Путін. Він звинуватив енергетичну кризу в регіоні в хибній політиці, а не у нестачі поставок.

Незважаючи на запевнення Путіна, європейські ціни на газ продовжували зростати. Голландський контракт на перший місяць подорожчав на 10% у четвер, перевищивши 100 євро (116 доларів США) за мегават-годину вперше з минулої п’ятниці, а потім опустився до 98,50 євро о 14:46. Амстердамський час. Британський еквівалент також виріс на 10% раніше, перш ніж впав до 249,54 пенса за термін, що становить приблизно 6% приросту.

Європейські покупці ще не просили уряд Росії збільшити постачання газу, повідомляє інформаційна служба Тасс з посиланням на віце -прем’єра Олександра Новака.

«Ринок, здається, вважає, що відновлення історичного партнерства, якого Путін просить у європейців-з роз’ясненням щодо ролі газу в їхній енергетичній суміші-може зайняти деякий час, аби вирішити короткострокову проблему, з якою вони стикаються “, – написав у звіті Engie EnergyScan. Європейський газ також, ймовірно, отримає поштовх від зростання цін на вугілля в Азії, йдеться в повідомленні.

Британські контракти протягом дня зросли на 11,6% через побоювання, що низька вітроенергетика ще більше затягне ринки газу. Очікується, що вітроенергетична потужність Великобританії о 19:00 знизиться до 1384 мегават. за місцевим часом у п’ятницю – найнижчий рівень за останні чотири тижні. Зменшена генерація вітрової електроенергії, ймовірно, збільшить викиди та ринки електроенергії у Великобританії, а також природного газу, пише у примітці консультант Inspired Energy.

Але хоча ціни на доставку в наступному місяці високі, контракти на доставку в 2022 році торгуються менш ніж наполовину або на третину, сказав на віртуальній конференції в четвер Гаррі Хуан, керівник відділу торгівлі газом, електроенергією та похідними інструментами в PetroChina International.Ця ідеальна буря пройде”, – додав він.

Постійно високі ціни є результатом зростання цін на скраплений природний газ минулої зими, заявила на цьому ж заході Мелісса Ліндсей, засновник та генеральний директор брокерської компанії СПГ Emstream. “Готовність людей зараз платити високі ціни на зимові вантажі пояснюється тим, що вони бачили минулого року”, – сказала вона.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *