Плани випуску продукції ОПЕК

ОПЕК

ЛОНДОН (Bloomberg) – Світовий ринок нафти закликає до значного збільшення поставок, однак OPEC +, як очікується, забезпечить лише частину того, чого вимагають споживачі.

Міжнародні ціни на сировину злетіли до дворічного максимуму понад 75 доларів за барель, оскільки попит відновлюється від падіння пандемії. У міру закрученого розмови про повернення нафти в 100 доларів та побоювань щодо зростання інфляції, Міжнародне енергетичне агентство закликає Організацію країн-експортерів нафти та її партнерів заповнити дефіцит поставок.

Коли відбудеться зустріч наступного тижня, альянс, очолюваний Саудівською Аравією та Росією, як очікується, оживить ще деяку частину своєї зупиненої продукції, згідно з опитуванням Bloomberg, а делегати групи заявляють, що обговорення вже ведуться.

Однак, коли Ер-Ріяд має намір діяти обережно, спостерігачі за ринком очікують, що будь-яке збільшення залишить ринок, бажаючи більшого.

“Цей ринок горів” сказав Білл Фаррен-Прайс, директор дослідницької фірми “Енверус”. «Саудівці, схоже, не схильні сигналізувати про значне збільшення поставок. Але навіть якщо OPEC + додає барелів, ціни залишатимуться стабільними “.”

Цього року ОПЕК лише поступово відродила виробництво.

Альянс, що складається з 23 країн, відновив приблизно 40% майже 10 мільйонів барелів щоденного видобутку, який він закрив, коли минулого року попит скоротився. Міністри зберуться 1 липня, щоб оцінити наступний крок.

Росія розглядає пропозицію про збільшення коаліції поставок, і делегати заявляють, що неофіційно обговорюється похід у серпні. Тим не менше, кілька посадових осіб картелю також приватно заявляють, що відкриття кранів зараз було б помилкою, коли Іран братиме участь у дипломатичних переговорах, що може призвести до значного пожвавлення його експорту.

Міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдулазіз бен Салман заявив у середу, що дотримується обережної позиції, але не виключає заходів. Він визнав, що ОПЕК + відіграє роль у “приборканні та стримуванні” інфляції.

Помірне збільшення

Спостерігачі за ринком широко сподіваються, що наступного тижня буде домовлено про якийсь похід, а додаткові пропозиції з’являться на ринку в серпні. Усі 15 аналітиків, трейдерів та нафтопереробних підприємств, крім двох, у глобальному опитуванні Bloomberg News прогнозували, що коаліція використає свої значні запасні виробничі потужності.

Проте середнє зростання, яке вони прогнозували на серпень, становило близько 510 000 барелів на день – ледь чверть глобального дефіциту поставок, який передбачає сам OPEC + протягом цього місяця.

Ці очікування можуть бути збентежені. Цього року OPEC + кілька разів засліплював аналітиків – збільшуючи обсяги виробництва, коли очікувалися стабільні поставки, і навпаки. Принц Абдулазіз навмисно подався до спекулянтів, що не відповідають ногам, і синоптики можуть знову здивуватися цій зустрічі.

Тим не менше, трейдери роблять ставку на реальні гроші, що група не зможе повністю заповнити розрив у поставках, і на цьому тижні компанія Frent, що займається ф’ючерсами, попри розмови про збільшення виробництва.

“Ринок майже не моргав”, – сказав Тамаш Варга, аналітик лондонської компанії PVM Oil Associates Ltd. “Надлишкові барелі можуть бути легко поглинені, здавалося б, ненаситною спрагою нафти, коли світова економіка відновлюється”.

Ключовий гравець

Очікування значною мірою були сформовані поставою принца Абдулазіза, центральної фігури коаліції.

Міністр Саудівської Аравії регулярно закликав групу до обережних дій щодо відновлення поставок, а минулого тижня заявив, що такий обережний підхід “дає свої результати”. Поступово відновивши зупинені поставки, OPEC + стабілізував відновлення ринку, який рік тому спостерігався обвал цін нижче нуля.

У середу Принц ще раз наголосив, що ОПЕК та її союзники “не можуть зменшити жодного жорстокого повернення справ Ковід” та ризику, який створює використання палива.

Деякі країни в коаліції хотіли б, щоб OPEC + дотримувався цієї розсудливості, підтримуючи стабільність поставок у серпні, за словами делегатів, які просили не ідентифікувати їх. Більша частина їх занепокоєння пов’язана з Іраном-членом, який бере участь у переговорах щодо скасування санкцій США щодо експорту нафти.

Хоча ці переговори потрапили в глухий кут, Тегеран може збільшити видобуток на 1,4 мільйона барелів на день, якщо це забезпечить домовленість з Вашингтоном, за оцінками паризького МЕА. Це може заповнити близько двох третин дефіциту, прогнозованого ОПЕК + протягом решти цього року, вказується у звіті, складеному групою.

Мотивація альянсу для повільного руху також може бути фінансовою, заявила Френрен-Прайс з Енверуса. Нафта, яка коштує 75 доларів за барель, поповнює скарбницю, яка була сильно напружена минулорічним спадом ринку. “Група хоче підтримувати поточні або вищі ціни, і вони, мабуть, досягнуть успіху”, – сказав він.

Це не складе труднощів на ринку, який, за словами головного економіста групи “Трафігура” Саада Рахіма, “голодний до нафти”. Торговий гігант із Сінгапуру, разом з Royal Dutch Shell Plc та Bank of America Corp., попереджає, що ціни можуть скласти 100 доларів за барель вперше з 2014 року.

Спонуканий сезоном відпусток у США, глобальне споживання палива перевищує поставки на 3 мільйони барелів на день, говорить Goldman Sachs. Цей дефіцит означає, що запаси пального у всьому світі швидко скорочуються.

“Зараз попит зростає”, – сказав Джефф Кері, керівник відділу досліджень сировинних ресурсів Goldman, в інтерв’ю Bloomberg Television. “Навіть якщо ОПЕК почне залучати поставки в серпні чи пізніше, цей ринок дійсно стислий від сьогодні до Дня праці”.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *