Не обмежуйте експорт СПГ – сенатори США

Азіатські торговці зрідженим природним газом поспішають забезпечити постачання зі США

10 американських сенаторів із штатів із холодною погодою написали міністру енергетики США Дженніфер Гранхольм, висловлюючи занепокоєння щодо отримання доступного та надійного природного газу для будинків і підприємств своїх виборців серед зими.

Замість того, щоб підтримувати збільшення видобутку природного газу та будівництво газопроводів, технологічних станцій, електростанцій та іншої інфраструктури, запропоноване сенаторами рішення полягає в тому, щоб піти на експорт зрідженого природного газу (СПГ) із США, що особливо турбує ситуацію Росія – Україна та проблеми з енергопостачанням у Європі.

Представляючи штат Мен, Массачусетс, Вермонт, Коннектикут, Род-Айленд, Мічиган і Міннесоту, сенатори попросили Гранхольм переглянути експорт СПГ з США та його вплив на внутрішні ціни. Тим часом вони хочуть, щоб Гранхольм розглянув питання про припинення дозволів на експортні об’єкти з США.

Примітно, що сім з 10 сенаторів представляють штати Нової Англії, де майже кожну зиму сім’ї отримують удари по гаманцям через обмежені поставки природного газу через високий попит. Управління енергетичної інформації США (EIA) щойно повідомило, що контрольна ціна на природний газ у Новій Англії протягом січня була найвищою середньомісячною ціною з лютого 2014 року.

Погодні фактори зіграли певну роль – як це часто відбувається в цю пору року – але EIA також посилається на обмеження регіонального газопроводу:

З 7 по 21 січня 2022 року виробництво природного газу в Новій Англії скоротилося на 14% порівняно з періодом з 31 грудня по 6 січня, згідно з погодинним моніторингом електричної мережі. Обмеження трубопроводів природного газу обмежували кількість природного газу, який можна було доставити на електростанції, що призвело до відновлення роботи кількох електростанцій, які спалюють мазут, щоб задовольнити попит на електроенергію.

Проблема відносно проста: у Новій Англії недостатньо інфраструктури природного газу, щоб задовольнити зимовий попит на природний газ, як для виробництва тепла, так і для виробництва електроенергії, і це спричинило труднощі. Сумний поворот історії Нової Англії полягає в тому, що велика кількість природного газу знаходиться практично по сусідству в Пенсільванії, на вершині сланцю Марселлус.

На жаль для жителів Нової Англії, це було їхнє важке становище протягом кількох років, оскільки державні та місцеві лідери та декілька громад заблокували додаткову інфраструктуру, необхідну для задоволення попиту. У 2022 році це одна й та сама мелодія, інший вірш. Майкл Джаймо, директор API Північно-Східного регіону, для журналу CommonWealth:

Нова Англія розташована за кілька сотень миль від одного з найбільш плідних регіонів з видобутком природного газу в світі, але політика проти споживачів ціною прагматизму заблокувала будівництво критичної газопроводної інфраструктури, необхідної для транспортування природного газу, виробленого всередині країни, на ринки. . Тому ми як регіон змушені звертатися до Росії, Тринідаду і Тобаго та інших місць по всьому світу. … Усі обмеження та скарги щодо будівництва трубопроводів та виробництва природного газу не сприяли зниженню попиту на електроенергію, який, як очікується, продовжуватиме зростати.

Замість того, щоб зосередитися на цій періодичній проблемі інфраструктури/постачання, яка впливає на їхніх виборців, сенатори хочуть, щоб Granholm розглянув питання про припинення дозволів на експортні об’єкти СПГ. І тоді питання полягає в тому, чи зможе група в якийсь момент сама домагатися скорочення або припинення експорту СПГ.

Існує ряд вагомих причин, чому було б поганою ідеєю скоротити або заборонити американський експорт СПГ.

Вони допомагають підтримувати глобальну стабільність, допомагаючи союзникам. Хоча сенатори визнали важливість американської енергетики для Європи в російсько-українській кризі, вони кажуть, що її слід збалансувати з потенційними внутрішніми витратами. API вважає, що американський СПГ зараз є надзвичайно важливим для Європи і може відігравати довгострокову роль у цілях енергетичної безпеки та декарбонізації Європи.

Навпаки, вилучення американського СПГ зі світового ринку може спричинити серйозні проблеми для союзників США. «Один дійсно хороший спосіб зруйнувати наше становище у світі — це порушити ці контракти [щодо американського СПГ] під час високих витрат на електроенергію», — сказав CNN у грудні президент і генеральний директор API Майк Соммерс.

Їх видалення також може перешкодити потенційним екологічним вигодам від експортованого СПГ, оскільки інші країни використовують більш чисте паливо для зменшення викидів вуглекислого газу.

Головне занепокоєння сенаторів — це внутрішні ціни, тож давайте повернемося до цього ще раз.

По-перше, питання було ретельно вивчено. Адміністрації Обами і Трампа дійшли висновку, що зростання експорту СПГ матиме незначний вплив на ціни вдома.

Близько 10% всього природного газу США експортується у вигляді СПГ, і, як пояснив минулої осені Дастін Меєр, віце-президент API з ринків природного газу, у другій половині 2019 року, коли експорт майже подвоївся, внутрішні ціни на природний газ впали до трьох річні мінімуми. Мейєр:

Історично, найбільшими чинниками зростання цін на природний газ є несподівані відхилення від норм попиту та пропозиції, наприклад, через погодні умови з боку попиту та перебої у виробництві на стороні пропозиції. … Навпаки, попит на природний газ, пов’язаний з експортними проектами СПГ, є передбачуваним на роки вперед і насправді не був тим типом несподіваної ринкової події, яка б сильно вплинула на ціни».

Прихильники припинення експорту СПГ з США також повинні подумати, що це, ймовірно, ще більше посилить глобальний ринок СПГ і може підвищити сезонні ціни на природний газ у Новій Англії, оскільки регіон покладається на імпортований СПГ взимку. Нарешті, зупинка експорту не обов’язково допоможе Новій Англії, оскільки вона залишається обмеженою в трубопроводах.

Занепокоєння цих законодавців зрозумілі, але їхній підхід є помилковим. Рішення для їхніх штатів і виборців полягає в будівництві додаткової інфраструктури для доставки більшої кількості природного газу, не завдаючи шкоди світовому енергетичному лідерству США, підриваючи американський експорт СПГ.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *