Equinor продає свої частки в Азербайджані

Equinor і SOCAR (Державна нафтова компанія Азербайджанської Республіки) підписали угоду, згідно з якою Equinor продає SOCAR усі свої активи, що залишилися в Азербайджані.

Активи включають 7,27% неексплуатованої частки в нафтових родовищах Azeri Chirag Gunashli (ACG) в азербайджанському секторі Каспійського моря, 8,71% частки в трубопроводі Баку-Тбілісі-Джейхан (BTC) і 50% в родовищі Карабах.. SOCAR вже володіє 25,0% акцій ACG, 25,0% акцій BTC через Azerbaijan BTC Limited і 50% акцій Karabagh.

Equinor працює в Азербайджані з 1992 року. ACG, яким керує bp, є найбільшим нафтовим родовищем в азербайджанському секторі Каспійського басейну, а трубопровід BTC використовується для транспортування сирої нафти до турецького узбережжя Середземного моря.

Філіп Матьє (ліворуч) і Ровшан Наджаф
Філіп Матьє, виконавчий віце-президент Equinor з міжнародної розвідки та видобутку, і Ровшан Наджаф, президент SOCAR.

«Азербайджан був важливою частиною міжнародного портфоліо Equinor протягом останніх 30 років. Разом з SOCAR та іншими партнерами в ACG ми створили значну цінність для партнерства та для азербайджанського суспільства. SOCAR має хороші можливості для створення додаткової вартості активів у довгостроковій перспективі, і ми цінуємо тісну співпрацю протягом багатьох років», – говорить Філіп Матьє, виконавчий віце-президент Equinor з міжнародної розвідки та видобутку.

«Equinor перебуває в процесі реорганізації свого міжнародного нафтогазового бізнесу, і продаж інвестицій в Азербайджані відповідає нашій стратегії зосередження нашого міжнародного портфеля», — говорить Філіп Матьє.

Закриття угоди залежить від виконання певних умов, включаючи всі нормативні та договірні схвалення.

Equinor і SOCAR також підписали меморандум про взаєморозуміння (MoU) для обміну досвідом і передовою практикою щодо рішень з низьким вмістом вуглецю, скорочення викидів парникових газів і управління вуглецем.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *