Eni збільшує свою європейську присутність вітрової та сонячної енергетики

Eni офіс

Bloomberg – Eni SpA розширила свій бізнес з чистої енергії декількома угодами вітровою та сонячною енергією в Іспанії та Франції.

Угоди є останнім доказом того, що великі нафтові компанії виходять із спаду Covid-19 з наміром спрямувати додаткові інвестиції у відновлювані джерела енергії. Eni, як і європейські колеги, пообіцяв досягти нульових нульових викидів вуглецю до середини цього століття.

Італійська компанія через свою дочірню компанію Eni Gas e Luce погодилася придбати портфель сонячних та вітрових активів в Іспанії на 1,2 гігавата в Іспанії у директора з прямих інвестицій Azora, йдеться в повідомленні в понеділок. Він також оголосив про поглинання сонячних операцій Dhamma Energy Group у Франції та Іспанії. Вартість угод не розкривається.

Тиск на скорочення викидів вуглецю та запобігання шкідливим змінам клімату змушує найбільші енергетичні компанії світу перетворити свій бізнес. Окрім нарощування виробництва енергії з низьким рівнем вуглецю, нафтові компанії переосмислюють свої відносини із замовниками, які в майбутньому можуть керувати електромобілями та виробляти власну відновлювану енергію.

У квітні Eni почав розглядати можливість створення нової корпорації, що поєднує свою діяльність у сфері роздрібної торгівлі та відновлюваної енергетики, в якій вона могла б продати міноритарний пакет акцій або запропонувати акції громадськості.

“Франція та Іспанія є ключовими ринками, на яких компанія буде все більше підвищувати свою цінність завдяки інтеграції між роздрібною торгівлею та відновлюваними джерелами енергії”, – зазначив у заяві генеральний директор Клаудіо Дескальці.

Угода Azora включає 230 мегават берегового вітру з трьома діючими фермами та однією, яка знаходиться на стадії будівництва. Він також включає близько 1 гігават сонячної потужності з п’яти проектів, що знаходяться в стадії розробки. Eni та Azora будуть працювати над більш широкою стратегічною угодою для подальшого розширення платформи відновлюваної енергії нафтової компанії в Іспанії, йдеться в повідомленні.

Портфоліо Dhamma включає 3 гігавати проектів на початкових стадіях розвитку в обох країнах та близько 120 мегават заводів на просунутих стадіях розвитку або у експлуатації у Франції. Команда Dhamma буде інтегрована в Eni Gas e Luce для допомоги у розробці проектів.

Dhamma заявила, що її засновники будуть продовжувати свою діяльність на інших ринках, таких як Мексика, та у сфері зеленого водню. Вона використовувала Nomura Greentech як фінансового радника для угоди, а Fieldfisher та Gomez-Acebo & Pombo як юридичних радників.

Eni Gas e Luce має 1,3 мільйона клієнтів завдяки своєму французькому підрозділу. В Іспанії компанія продає природний газ для домогосподарств та підприємств через Aldro Energía Y Soluciones S.L.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *