Експорт нафти з Саудівської Аравії зріс через підвищення цін на нафту

Експорт Саудівської Аравії зріс у жовтні, оскільки найбільший світовий експортер нафти виграв від підвищення цін на нафту.

За даними Головного управління статистики королівства, вартість експорту підскочила до 106,2 мільярда ріалів (28 мільярдів доларів) з 55,9 мільярда ріалів рік тому. Частка нафти в загальному експорті зросла до 77,6% у жовтні з 66,1%.

Цього року економіка Саудівської Аравії відновилася через різке зростання цін на нафту та послаблення впливу пандемії коронавірусу. Цього місяця королівство підвищило свій прогноз надходжень на наступний рік, маючи високі видобуток нафти та ціни, які забезпечать перший профіцит бюджету за вісім років і найшвидший економічний ріст з 2011 року.

Вартість експорту нафти у жовтні зросла на 123%, або на 45,5 млрд ріалів, у річному обчисленні, за даними статистичного органу. Експорт не нафти зріс на 25,5% до 23,8 млрд ріалів.

Цього року нафта піднялася приблизно на 50% завдяки потужному відновленню після пандемії, але останнім часом раллі похитнулося, частково через побоювання щодо омікрону. Проте з’являються деякі ознаки посилення через перебої в постачанні в Лівії та Нігерії, тоді як прогноз попиту останніми днями підвищили позитивні новини про серйозність омікрону.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *