Трейдери газу побоюються, що ціни можуть впасти

Трейдери газу побоюються, що ціни можуть впасти

Цього року це була поїздка на американські гірках цін на природний газ, причому більшу частину часу проводили на підйомі на нові висоти.

Спотові контракти в Азії та Європі зросли до рекорду, що призвело до закриття фабрик і банкрутства роздрібних продавців енергії від Сінгапуру до Великобританії. Вищі ціни також означали, що складські приміщення не поповнювалися так багато, як зазвичай, і тепер вони швидко вичерпуються.

Найгірше ще далеко не закінчено, оскільки в багатьох частинах світу очікується холодна зимова погода, але залишаються побоювання, що ринок може залишитися збалансованим протягом більшої частини наступного року.

Ось деякі з питань, які трейдери задаватимуть про 2022 рік:

Що сталося з Північним потоком 2?

Захмарні ціни в Європі мають різко впасти, коли почнеться запуск газопроводу «Північний потік-2» з Росії, оскільки нові потоки полегшують побоювання дефіциту. Проблема в тому, що ніхто не впевнений, коли це станеться.

Газоприймальна станція “Північний потік-2” у Любміні, Німеччина, у п’ятницю, 12 листопада 2021 року. Російському “Північному потоку-2” може знадобитися ще кілька місяців, щоб розблокувати бюрократичні тяганини, перш ніж суперечливий газопровід почне качати природний газ до Німеччини, щоб полегшити ситуацію в Європі.

Проект протяжністю 1230 кілометрів (764 милі) поглинений бюрократією, очікуючи на рекомендацію німецького регулятора та розгляду з боку органів Європейського Союзу. Це означає, що континент може пережити основну частину зими без зайвих мільярдів кубічних метрів, які Росія може викачати.

Процес схвалення може відкласти початок експлуатації до весни чи навіть літа 2022 року. За даними BloombergNEF, сценарій «без трубопроводу» може призвести до критично низького рівня зберігання до кінця зими. Це може тиснути на уряди, щоб вони якимось чином схвалили трубопровід до того, щоб зберегти домогосподарства тепліше, а рахунки нижчими.

Чи залишиться Китай голодним?

Здавалося б, ненаситний апетит Китаю до зрідженого природного газу продовжує дивувати ринок, оскільки країна цього року стане найбільшим імпортером суперохолодженого палива в світі – задовго до того, як прогнозували аналітики.

Постійний дефіцит енергії частково пов’язаний з потребою Китаю забезпечити енергетикою свою економіку, одночасно відмовившись від більш брудних видів палива, зокрема вугілля, для досягнення амбітних кліматичних цілей. Економічне зростання на 2021 рік перевищить ціль, і уряд заявив, що повністю впевнений у наступному році, що потенційно може залишити менше газу для азіатських суперників, Європи та Південної Америки.

«Очевидно, що попит на газ у Китаї збільшиться», – сказав Стів Хілл, виконавчий віце-президент Shell Energy. «Якщо Китаю доведеться знайти рішення для скорочення викидів, газ повинен буде відігравати більшу роль, тому що, в кінцевому рахунку, частину вугілля потрібно буде витіснити».

Хто що будує?

Від США до Мозамбіку існує переповнене поле експортних проектів СПГ, які змагаються за остаточні інвестиційні рішення. Після затишшя в схваленнях через пандемію Covid-19, нові проекти затверджуються, останнім з яких є будівництво Woodside Energy Ltd. в Скарборо в Австралії, що є частиною інвестиційного плану на 12 мільярдів доларів.

Американські розробники, включаючи Cheniere Energy Inc., Venture Global LNG Inc. і Tellurian Inc., були зайняті підписанням угод про постачання для запропонованих ними експортних проектів. Компанії стверджують, що отримають фінансування наступного року.

Уряди Австралії та Японії стверджують, що світ потребує більше інвестицій у видобуток природного газу, щоб уникнути чергового дефіциту. Те, чи відбудеться це в 2022 році, може допомогти визначити, чи вистачить газу наприкінці десятиліття.

Чи можуть США бути номером 1?

Два нових експортних підприємства СПГ у Луїзіані можуть перетворити США на провідного світового експортера. Розпочався процес введення в експлуатацію поїзда 6 на перевалах Сабіне та перевалі Кальказьє LNG, і тепер залишається лише питання, коли вони відправлять свої перші вантажі.

Резервуари для зберігання стоять на терміналі експорту СПГ Sabine Pass перед ураганом Лора в Сабін-Пасс, штат Техас, США, у вівторок, 25 серпня 2020 року. Ураган Лора готовий стати штормом категорії 3, який розриває дах, коли він прийде на берег уздовж Техасу. -Узбережжя Луїзіани, що загрожує завдати регіону збитків на суму до 12 мільярдів доларів і потенційно може закрити 12% нафтопереробних потужностей США на місяці.

Sabine Pass вже виготовила свої перші краплі СПГ і, як очікується, буде введена в експлуатацію до кінця першого кварталу, приблизно на рік попереду початкової гарантованої дати завершення поїзда. Використовуючи модульний підхід до будівництва, Calcasieu Pass отримує невеликі кількості природного газу як сировину для своїх перших поїздів.

У той час як США зараз займають 3-е місце після Катару та Австралії за потужністю виробництва СПГ, американське виробництво може вийти на перше місце, якщо закордонні суперники будуть боротися з проблемами виробництва або обслуговуванням.

Що за TTF?

Голландська торгівля газом більше не тільки для голландців. Базовий показник Title Transfer Facility, як він формально відомий, став нафтою Brent на газовому ринку з більшою участю з-за меж Європи, сказав Гордон Беннетт, керуючий директор з ринків комунальних послуг компанії ICE Futures Europe.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *