ОПЕК підвищила прогноз попиту на нафту на 1 квартал 2022 року

ОПЕК суттєво підвищила свій прогноз щодо світового попиту на нафту в першому кварталі, оскільки Omicron відстрочило відновлення цього року, але загальний ризик від нового штаму вірусу залишається обмеженим.

Згідно зі щомісячним звітом дослідницького відділу групи, Організація країн-експортерів нафти підвищила оцінки споживання за цей період на 1,1 мільйона барелів на день – що еквівалентно щорічному зростанню світового споживання за типовий рік до пандемії.

«Очікується, що вплив нового варіанту Omicron буде помірним і нетривалим, оскільки світ стає краще підготовленим для боротьби з Covid-19 та пов’язаними з ним викликами», – йдеться у звіті.

Перегляд означає, що ОПЕК та її союзники не створять такого великого профіциту, коли приступлять до планів продовжити відновлення видобутку нафти в січні. Рішення додати бочки, прийняте на початку цього місяця, здивувало трейдерів, оскільки ринки залишаються такими нестійкими. Це було широко інтерпретовано як жест політичної доброї волі від Саудівської Аравії до США.

Ціни на нафту, тим не менш, значною мірою трималися, і в Лондоні нафту торгувалися близько 75 доларів за барель, оскільки перші ознаки показують, що попит ще не постраждав від останнього спалаху вірусу. Рішення ОПЕК технічно продовжити засідання, залишаючи відкритими двері для скасування збільшення пропозиції в короткі терміни, якщо це необхідно, також підсилює настрої.

Коригування прогнозу попиту у звіті в понеділок нагадують ті, які були внесені консультативним комітетом ОПЕК+, який зібрався ввечері до того, як міністри ухвалили своє рішення.

Підвищення попиту у звіті в першому кварталі компенсується зниженням рейтингів до другого та третього кварталів. У результаті не змінився повнорічний прогноз зростання попиту на 4,2 млн барелів на день у 2022 році.

Навіть зі зміною, ОПЕК+, ймовірно, спричинить новий надлишок на початку 2022 року, якщо продовжить відновлювати видобуток, зупинений під час пандемії.

За оцінками групи, їй потрібно буде забезпечувати в середньому 27,89 мільйона барелів на день протягом першого кварталу, хоча звіт показує, що видобуток її 13 членів у листопаді становив 27,7 мільйона. Збільшення поставок заплановано на цей місяць і наступного місяця, щоб зробити випуск групи достатньо високим, щоб глобальні запаси знову збільшилися.

Однак чиновники з організації вказали, що вони задоволені таким результатом, враховуючи, що обмеження постачання групи призвели до вичерпання запасів. Згідно зі звітом, запаси в розвинених країнах у жовтні були на 207 мільйонів барелів нижче їхнього середнього за п’ятирічний період.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *