ОПЕК не може укласти нову угоду про видобуток, підвищуючи ціни на нафту та тиснучи на постачання

ОПЕК не може укласти нову угоду про видобуток, підвищуючи ціни на нафту

(Bloomberg) – ОПЕК + відмовилася від засідання без домовленості, перекинувши ОПЕК в кризу і залишивши ринок нафти стиснутим в умовах жорстких поставок і зростання цін.

Декілька днів напружених переговорів не змогли вирішити запеклу суперечку між Саудівською Аравією та Об’єднаними Арабськими Еміратами, заявили делегати, просячи не називати їх, оскільки інформація не є публічною. За повідомленням генерального секретаря ОПЕК Мохаммада Баркіндо, група не узгодила дату наступного засідання.

Найбільш негайним наслідком зриву переговорів є те, що наразі ОПЕК + не збільшить виробництво на серпень, позбавляючи світову економіку життєво важливих додаткових поставок, оскільки попит швидко відновлюється від пандемії коронавірусу.

Однак ситуація нестабільна, і група може в будь-який момент відновити переговори. При цінах, які цього року зросли приблизно на 50% і зросли до 80 доларів за барель, картель може відчувати тиск з боку країн-споживачів, стурбованих зростанням інфляції.

Станом на 16:25 ціни на сировину підскочили на 0,9% до 76,84 долара за барель. в Лондоні, найвищий з 2018 року.

Результатом є значний провал для картеля. Відносини погіршились між двома основними членами Організації країн-експортерів нафти до такої міри, що компроміс не був можливим. Це пошкоджує імідж групи як відповідального розпорядника нафтового ринку, піднімаючи привид руйнівної цінової війни, яка спричинила безпрецедентні коливання цін минулого року.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *