ОПЕК+ домовилася про збільшення видобутку нафти

ОПЕК

ОПЕК та її союзники погодилися зробити ще одне помірне збільшення видобутку в березні, дотримуючись свого плану, навіть якщо нездатність кількох членів забезпечити заплановані щомісячні збільшення пропозиції спричиняє зростання цін на нафту.

Після короткої зустрічі в середу, коаліція 23-х країн заявила про номінальне відновлення 400 000 барелів на день у березні, згідно з заявою, опублікованою на її веб-сайті. Альянс дав ідентичні обіцянки в попередні місяці, але опитування Bloomberg показало, що Організації країн-експортерів нафти ледве вдалося збільшити поставки в січні через проблеми, які варіюються від недостатніх інвестицій до заворушень у міліції.

Минулого місяця ціни на нафту злетіли до семирічного максимуму вище 90 доларів за барель, що викликало очікування повернення до тризначних цифр, оскільки поставки з ОПЕК+ та інших країн не встигали за енергійним відновленням попиту після пандемії. Мітинг розгортає хвилю інфляції, яка розчаровує центральні банки і спричиняє кризу вартості життя для мільйонів.

Поширені труднощі з відновленням поставок дедалі більше лягають тягарем на країни Перської затоки: Саудівську Аравію, Об’єднані Арабські Емірати, Ірак та Кувейт. Це змушує трейдерів хвилюватися щодо вільних потужностей, доступних для покриття будь-яких збоїв, чи то більш глибокі втрати в Лівії чи інша атака, як-от минулорічний удар безпілотника в Абу-Дабі.

«Якщо ціни продовжать стрімке зростання, ми бачимо шлях до того, що Саудівська Аравія поверне роль регулятора та збільшить обсяги виробництва», – сказала Хеліма Крофт, головний стратег із сировинних товарів RBC Capital Markets. «Звичайно, питання в тому, чи вимагатиме для цього дзвінок Білого дому».

Ф’ючерси на нафту West Texas Intermediate зросли на 1,2% до $89,25 за барель станом на 8:39 ранку в Нью-Йорку. ОПЕК+ знову зустрінеться 2 березня.

Виробничі проблеми

Згідно з опитуванням Bloomberg, 13 членів ОПЕК збільшили видобуток лише на 50 000 барелів на добу в січні, оскільки незначний приріст у групі було знищено зниженням на 140 000 барелів на добу в Лівії. Північноафриканська країна була вражена блокадою своїх західних родовищ з боку ополчень, що примусило закрити її найбільше водосховище Шарара.

10 країн ОПЕК, які займаються управлінням поставками, збільшили обсяги поставок на 160 000 барелів на добу, приблизно на дві третини від їх цільового обсягу. Одним з яскравих місць була Нігерія, де видобуток зріс на 100 000 барелів на день, оскільки ключова експортна система Forcados повернулася до нормального робочого рівня.

Цифри засновані на даних відстеження суден, інформації від чиновників і оцінках консультантів, включаючи Rystad Energy AS і JBC Energy GmbH.

Російські виробники нафти за січень викачали 46,53 млн тонн нафти та конденсату, за попередніми даними підрозділу ХДС-ТЕК Міненерговугілля. Це може перетворитися на 10,05 мільйона барелів на день, або на 50 000 нижче квоти на місяць.

Згідно з даними, представленими внутрішньому комітету у вівторок, 23 країни ОПЕК+ скорочують набагато більше, ніж потрібно, з рівнем дотримання в грудні 122%.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *