Німеччина, Норвегія, Великобританія: планують збільшити виробництво палива

Уряди планують збільшувати видобуток нафти і газу принаймні до 2050 року, показує дослідження за підтримки ООН.

Основні країни-виробники викопного палива планують видобути більш ніж удвічі більше викопного палива в 2030 році, ніж це відповідає меті Паризької кліматичної угоди щодо обмеження підвищення глобальної температури.

Це незважаючи на часті та руйнівні хвилі спеки, посухи, повені та лісові пожежі в останні місяці.

Видобуток вугілля необхідно різко скоротити, щоб впоратися зі зміною клімату, але урядові плани та прогнози призведуть до збільшення світового виробництва до 2030 року, згідно з дослідженням, оприлюдненим у середу за підтримки ООН.

Між тим, світовий видобуток нафти і газу буде збільшуватися щонайменше до 2050 року, йдеться у звіті про розрив виробництва.

Це суперечить зобов’язанням уряду в рамках кліматичної угоди, яка прагне утримати зростання глобальної температури нижче 1,5 градусів за Цельсієм.
Кричущий розрив між кліматичними цілями та видобутком викопного палива

У звіті розглядається розбіжність між кліматичними цілями та планами видобутку викопного палива, розрив, який практично не змінився з моменту його першого кількісного визначення в 2019 році.

«Плани урядів щодо розширення виробництва викопного палива підривають енергетичний перехід, необхідний для досягнення нульових викидів, створюють економічні ризики та ставлять під сумнів майбутнє людства», — заявила Інгер Андерсен, виконавчий директор Програми ООН з навколишнього середовища.

Коли світові лідери збираються на черговий раунд кліматичних переговорів Організації Об’єднаних Націй наприкінці місяця в Дубаї, намагаючись обмежити викиди парникових газів, Андерсен сказав, що країни повинні «об’єднатися за керовану та справедливу поступову відмову від вугілля, нафти та газу, щоб полегшити турбулентності попереду та принесе користь кожній людині на цій планеті».

Які країни увійшли до звіту?

Незабаром після публікації звіту про дефіцит виробництва за 2021 рік у Глазго, Шотландія, відбулися кліматичні переговори ООН. Уряди погодилися прискорити перехід від «неослабленої» вугільної енергії, тобто вугільних електростанцій, де вуглекислий газ виходить із димової труби.

Перехід від такого виду електроенергії триває в багатьох країнах, включаючи Німеччину, Канаду, Південну Африку та Сполучені Штати. Але основні виробники нафти та газу продовжують розширюватися, йдеться у звіті.

Понад 80 дослідників із понад 30 країн взяли участь у дослідженні 20 основних країн-виробників викопного палива: Австралії, Бразилії, Канади, Китаю, Колумбії, Німеччини, Індії, Індонезії, Казахстану, Кувейту, Мексики, Нігерії, Норвегії, Катару, Росії, Саудівської Аравії. Аравії, Південної Африки, Об’єднаних Арабських Еміратів, Великобританії та США.

Вони виявили, що хоча більшість запустили ініціативи щодо скорочення викидів, ніхто не зобов’язався зменшити видобуток вугілля, нафти та газу настільки, щоб обмежити потепління до 1,5 градусів за Цельсієм.

У сукупності на ці країни припадає 82 відсотки виробництва та 73 відсотки споживання викопного палива у світі, йдеться у звіті.

Плой Ачакулвісут, провідний автор і науковець SEI, сказала, що багато урядів просувають природний газ, який вона назвала викопним газом, як важливе перехідне паливо, але без очевидних планів переходу пізніше.

Організації закликають уряди скоротити виробництво викопного палива відповідно до кліматичних цілей і бути більш прозорими. Вони хочуть, щоб заможніші країни прагнули до більш амбітних скорочень і підтримували перехідні процеси в бідніших країнах.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *