Газові сховища по всій Європі в даний час заповнені майже на 90%Г

Газові сховища по всій Європі зараз заповнені трохи менше ніж на 90%

“Хороша новина полягає в тому, що станом на сьогодні сховище знаходиться на рівні 89,89%, що дійсно є чудовою новиною”

Не всі країни ЄС, що мають сховища, поки що досягли 90% потреби в потужності, але представник Комісії висловив оптимістичну ноту, додавши, що «держави-члени бачать і розуміють, що надзвичайно важливо дотримуватися зобов’язання щодо поповнення наших газових сховищ».

сказав представник Єврокомісії журналістам у четвер.

“Це постійний процес, і ми дуже на правильному шляху”, – сказав він.

Мета заповнити газові сховища на 90% до 1 листопада 2023 року була встановлена минулого року, через кілька тижнів після вторгнення Росії в Україну, коли ціни на енергоносії почали зростати до нових рекордних рівнів і через побоювання, що Москва може перекрити газовий кран. Невдовзі ці побоювання справдилися у відповідь на широкомасштабні економічні санкції, запроваджені ЄС, а також на обіцянку припинити весь російський імпорт викопного палива. Перед війною Росії в Україні ЄС купував 40% свого газу у Москви.

Різке відключення від Росії викликало побоювання, що ЄС може постраждати від зимових відключень, що спонукало уряди підготувати найгірші сценарії, включаючи віялові відключення електроенергії. М’яка зима і скорочення споживання енергії, без сумніву, частково пов’язані зі зростаючими рахунками за електроенергію, гарантували, що ці плани ніколи не будуть реалізовані.

Рівень зберігання газу на початку квітня – або наприкінці опалювального сезону – був заповнений на 56%, що значно вище середнього п’ятирічного показника в 34%.

Тим не менш, щоб запобігти повторенню 2022 року, коли країни-члени ЄС конкурували між собою за імпорт газу від неросійських постачальників, Комісія ЄС створила спільну платформу закупівель газу. Мета полягала в тому, щоб використати ринкову владу блоку та знизити ціни для покупців з ЄС.

Виконавчий орган ЄС рекламував свою платформу як «видатний успіх», але не говорив про ціни, заявивши, що не бере участі в переговорах між покупцями і продавцями.

Ціни в Title Transfer Facility (TTF), віртуальному центрі торгівлі газом, цього тижня наблизилися до позначки 40 євро за мегават-годину, що значно нижче тризначних цін, які спостерігалися протягом більшої частини 2022 року.

Однак залежність від іноземних постачальників газу означає, що ЄС залишається вразливим до коливань цін.

Європейський Союз має потужності для зберігання 100 мільярдів кубометрів з додатковими 30 мільярдами кубометрів в Україні.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *