Фонд підтримки енергетики України акумулював 322 млн євро

Загальний обсяг зобов’язань донорів щодо грантових внесків до Фонду підтримки енергетики України сягнув понад 322 мільйони євро. З них на рахунок Фонду фактично перераховано 192 мільйони євро від 15 донорів державного та приватного секторів з різних держав. Решта суми – анонсовані внески, які очікуються на рахунку Фонду найближчим часом. 

Про це зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко

«З початку повномасштабної війни ворог робив усе можливе, аби пошкодити чи знищити нашу енергосистему. І якби не колосальні зусилля наших військових, енергетиків та міжнародних партнерів, йому б це вдалося. Фонд підтримки енергетики України став ефективним інструментом для залучення грантових коштів від партнерів для закупівлі обладнання» – сказав очільник Міненерго. 

Міністр нагадав, що при Міненерго функціонує робоча група з питань організації гуманітарної допомоги в енергетичній галузі, яка працює над обробленням запитів на необхідне енергетичне обладнання та паливо від компаній паливно-енергетичного комплексу. Враховуючи значний рівень пошкоджень устаткування, щораз більші потреби енергосектору для ремонту та відновлення, Робоча група вже схвалила запити на закупівлю обладнання і палива на суму в понад 310 мільйонів євро.

Грантові внески до Фонду зробили державні та приватні донори з Німеччини, Великої Британії, Швеції, Австрії, Ісландії, Іспанії, Данії, Нідерландів, Угорщини, а також Європейська Комісія та Регіональна асоціація органів регулювання енергетики (ERRA). 

За період з січня до початку жовтня 2023 року у межах роботи Фонду було укладено понад 200 угод на закупівлю енергетичного обладнання.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *