ENTSO-E ухвалила рішення про переведення України в режим постійної синхронізації

Оператори континентальної Європи раді повідомити, що Укренерго, український оператор, досягла відповідності ключовим технічним вимогам, необхідним для забезпечення постійного з’єднання між енергосистемами Континентальної Європи та України. Проект синхронізації з Укренерго розпочався у 2017 році з підписання Угоди про умови майбутнього об’єднання енергосистеми України з енергосистемою континентальної Європи. Сьогоднішнє оголошення свідчить про повне виконання умов цієї Угоди. 16 березня 2022 року було досягнуто аварійної синхронізації як сигнал солідарності між операторами континентальної Європи та Укренерго. Відтоді Укренерго докладало надзвичайних зусиль у складних умовах воєнного часу, щоб досягти повної відповідності правилам експлуатації. Оператори трансмісії континентальної Європи також вирішили збільшити ліміт потужності для торгівлі електроенергією з континентальної Європи до України та Молдови до 1700 мегават на основі симуляції безпеки та стабільності системи, що відображає збільшення на 500 МВт порівняно з попереднім лімітом.

Генеральний директор Укренерго Володимир Кудрицький зазначив:

Ми високо цінуємо сьогоднішнє рішення і впевнений, що це досягнення допоможе значно підвищити гнучкість і надійність роботи нашої мережі та створити умови для розширення співпраці. Це результат багаторічної наполегливої ​​роботи, яка стала особливо складною після початку повномасштабної війни. Ми вдячні ENTSO-E за постійну підтримку та довіру протягом цього процесу.

Генеральний директор Укренерго Володимир Кудрицький

ENTSO-E вітає новий рівень співпраці між операторами континентальної Європи та Укренерго. Цей розвиток не тільки посилює регіональну енергетичну безпеку, але й сприяє більш інтегрованому та ефективнішому енергетичному ринку. Це також підкреслює наші постійні зусилля щодо забезпечення стійкої та інтегрованої електромережі та сприяння співпраці між європейськими операторами ГТС.

Президент ENTSO-E Збинек Болдіш
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *