Ціни на газ в Європі стрибають, можливі відключення

Ціни на газ знову стрибають

Європейський природний газ підскочив до трьохтижневого максимуму через затримки з запуском суперечливого нового газопроводу з Росії повідомляє авторитетне видання

Німецький регулятор заявив у вівторок, що призупинив процедуру сертифікації проекту “Північний потік-2″, оскільки оператор газопроводу вирішив створити німецьку дочірню компанію, яка буде власником ділянки газопроводу в країні. Процес отримання дозволів призупинено до переведення майна та людей до нового підрозділу.

Базові європейські ціни на газ після оголошення зросли на 12%. Хоча незрозуміло, як цей крок змінить терміни видачі дозволів, він додає бичачих подій на енергоспоживачому ринку. Багато хто в Європі очікує, що Росія суттєво збільшить поставки лише після схвалення трубопроводу.

На додачу до нинішнього тиску, коли погода стає холоднішою, потоки газу з Норвегії, другого за величиною постачальника в Європі після Росії, у вівторок упали на 10% через відключення гігантського родовища Тролль. Китай сигналізував про те, що готується до дефіциту палива в деяких областях, а це означає, що конкуренція за СПГ між Європою та Азією залишатиметься інтенсивною.

«Наразі, чесно кажучи, у нас недостатньо газу, і ми не зберігаємо його на зимовий період», – сказав Джеремі Вейр, головний виконавчий директор Trafigura Group на конференції у вівторок. «Існує реальне занепокоєння, якщо у нас буде холодна зима, у нас можуть виникнути повні відключення електроенергії в Європі».

Поставки палива з ПАТ «Газпром» відновилися після спаду на початку цього місяця, але все ще значно нижчі від рівня минулого року. У понеділок компанія повідомила, що не має апетиту до збільшення грудневих обсягів газу, який транзитом через інші території до Європи.

«Небажання «Газпрому» придбати короткострокові передавальні потужності, щоб збільшити або навіть зберегти свої потоки через Україну та Польщу, призвело до обговорення потенційних зв’язків з можливим вступом в експлуатацію газопроводу «Північний потік-2», – повідомляє Агентство з питань співробітництва енергетичних регуляторів. йдеться у звіті про ринок, опублікованому цього тижня.

Голландський газ на місяць вперед виріс на 9,7% до 87,69 євро за мегават-год станом на 12:20. в Амстердамі. Британський еквівалент виріс на 9,8% до 224,80 пенса за терм.

Ціни цього року зросли більш ніж втричі, оскільки запаси в Європі залишаються нижче норми після тривалої зими минулого сезону. Окрім зниження російських поставок, нестабільне внутрішнє виробництво та високий попит в Азії на зріджений природний газ також сприяли енергетичній кризі в регіоні.

+1
6
+1
0
+1
0
+1
4
+1
1

1 думки про “Ціни на газ в Європі стрибають, можливі відключення”

  1. Сповіщення: Ціни на енергоносії в Європі неодноразово б’ють рекорди

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *