Ціна на газ для населення незмінна та про нові правила обліку

Ціна на газ для населення залишатимуться незмінними

Для прямих договорів домогосподарств ціна на газ становить 7,96 грн за кубометр, для теплогенеруючих компаній – 7,42 грн.

На цьому наголосив заступник міністра енергетики Максим Немчинов у новому випуску енергоблогу Міненерго.

Україна має достатню кількість запасів газу для нормального проходження опалювального сезону усіма побутовими споживачами та всією соціальною сферою.

Запаси газу у газосховищах станом на 9 листопада становлять близько 17,8 млрд кубічних метрів газу.

Крім того, заступник міністра розповів про нові правила обліку природного газу. Верховна Рада минулого тижня запровадила в Україні загальноєвропейські правила обліку споживання газу, ухваливши закон з комплексними змінами до законодавства, що регулює ринок природного газу.

«З 1 травня 2022 року кубометри в квитанціях замінять кіловат-годинами. У ЄС споживачі платять не за кубометр газу, а за кількість енергії, яку можна отримати з кубометра при його спалюванні. Відтепер і українці платитимуть за якість», – зазначив Максим Немчинов.

Для переходу на нову систему не потрібні нові лічильники: споживач і надалі щомісяця буде передавати показання лічильника в кубічних метрах Оператору газорозподільної мережі.

Оператор відповідатиме за переведення спожитого обсягу газу в кубах у обсяг спожитої енергії. Постачальники газу отримуватимуть дані про спожитий кожним домогосподарством ресурс в енергоодиницях і здійснюватимуть нарахування саме за кількість спожитої енергії.

У квитанції постачальника буде зазначена ціна не за куби, а за енергоодиниці. Це справедливий підхід, коли споживач платить за енергетичну корисність газу, а не за поставлений обсяг.

«Газ відрізняється за кількістю енергії, яку виділяє при згорянні, це залежить від родовища, на якому газ видобули. Різниця калорійності газу в різних регіонах може досягати до 4%, тож споживачі більше не переплачуватимуть за недостатньо калорійний енергоресурс. Крім того, споживачі вестимуть облік газу та електрики однаково – у кВт-год. Це зробить зручним порівняння вартості обох енергоресурсів і дасть можливість обирати між ними у приготуванні їжі, підігріві води чи опаленні», – зауважив заступник міністра.

+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

1 думки про “Ціна на газ для населення незмінна та про нові правила обліку”

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *