Європейські ціни на газ підскочили майже на 40% через побоювання щодо поставок в Австралію – і аналітики очікують подальшого зростання

Енергетичні аналітики вважають, що бичачий імпульс для європейських цін на природний газ збережеться в найближчі місяці після того, як ф’ючерси підскочили майже на 40% в середу.

Побоювання з приводу можливих перебоїв з поставками в Австралії призвели до того, що ціна на газ на голландському хабі Title Transfer Facility (TTF), європейському еталоні для торгівлі природним газом, досягла найвищого рівня з середини червня в середу.

Він піднявся до внутрішньоденного максимуму понад 43 євро (47,4 долара за мегават-годину), перш ніж парирувати прибутки та продовжити збитки в четвер. Востаннє контракт торгувався на рівні близько 36,6 євро.

Тим часом у США Ф’ючерси на газ
Поставки у вересні на Нью-Йоркській товарній біржі зросли на 6,6% у середу і встановилися на рівні $2,96, що відображає їх найкращі щоденні показники з середини червня та найвищу ціну закриття з початку березня.

Стрибок цін на газ стався після новин про потенційний страйк об’єктів зрідженого природного газу (СПГ) на великих заводах в Австралії, оскільки працівники виступають за більш високу оплату праці та поліпшення безпеки робочих місць.

Цзунцян Ло, газовий аналітик енергетичної консалтингової компанії Rystad Energy, сказав, що стрибок цін відображає ймовірність матеріалізації страйку, що, в свою чергу, вплине на поставки СПГ під час триваючих хвиль спеки, незважаючи на достатні запаси газу в Європі.

«Потенційний страйк очолять австралійські робітники Chevron і Woodside Energy Group, які можуть перервати роботу чотирьох об’єктів СПГ»,

– сказав Ло в дослідницькій записці.

Вони додали, що перспектива страйку може порушити приблизно половину експортних потужностей СПГ Австралії і спонукати багатьох азіатських покупців спробувати отримати свої вантажі СПГ в іншому місці.

Китай і Японія, наприклад, закупили 26 мільйонів метричних тонн австралійського СПГ разом узятих в першій половині року, сказав Ло, зазначивши, що це становило понад 60% експорту країни за цей період.

«Забігаючи наперед, ми очікуємо, що бичачий прогноз цін на газ збережеться з меншою кількістю імпорту СПГ до Європи, запланованим технічним обслуговуванням норвезьких трубопроводів і продовженням теплових хвиль у багатьох регіонах світу»,

– сказав Ло.

«Можливість недобору»

Для Європи стрибок цін на газ стався, оскільки єврозона продовжує відмовлятися від експорту російського викопного палива після повномасштабного вторгнення Кремля в Україну.

Джон Еванс, аналітик брокерської компанії PVM, сказав, що, незважаючи на те, що такі країни, як Німеччина, забезпечують великі газові угоди з іншими країнами, «все ще залишається ймовірність дефіциту та повернення до необхідності купувати на місці, як це було видно в 2022 році».

«Австралія зараз є найбільшим експортером СПГ, обійшовши Катар і США, але з проблемами видобутку і скомпрометованими газовими родовищами європейські покупці побоюються безпеки поставок і вдаються до заповнення цистерн з готівкового ринку перед настанням зими», –

сказав Еванс в дослідницькій записці.

Продовження форс-мажору, оголошеного в Нігерії в жовтні минулого року, додало тісноти на ринку СПГ, продовжив Еванс, оскільки родовища намагаються відновити виробництво після сильних повеней.

“В даний час не схоже, що в енергетичному секторі є щось погане, щоб порушити це ралі”,

– сказав він.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *