Супербюджети Європи сигналізують, що епоха великих прибутків від нафти повертається

ЛОНДОН (Bloomberg) -Найбільші нафтогазові компанії Європи демонструють впевненість, що епоха великих прибутків повертається, значно підвищуючи прибутки акціонерів.

Royal Dutch Shell Plc здивувало інвесторів у четвер збільшенням дивідендів майже на 40% та викупом акцій на 2 млрд доларів. TotalEnergies SE не впорався з таким рівнем шоку і трепету, але пообіцяв перенаправити до 40% надлишку готівки на викуп акцій.

Це значний поворот для галузі, яка намагається переконати інвесторів дотримуватися її, незважаючи на зростаючі побоювання щодо зміни клімату. Донедавна обидві компанії були зосереджені на погашенні боргів та зміцненні балансів після спаду нафти, спричиненого пандемією коронавірусу.

Змінилося широке зростання цін на сировину, в якому сплеск сирої нафти компенсували або перевищили природний газ, метали та інша сировина. Це не тільки Shell та Total, що повертають гроші акціонерам, майже кожна група природних ресурсів від Rio Tinto Plc до Anglo American Plc або збирає дивіденди, або викуповує акції.

“Ми хотіли продемонструвати ринку впевненість у наших грошових потоках”, – сказав під час телефонної конференції генеральний директор Shell Бен ван Берден. На ринку нафти “пропозиція буде обмежена, а попит насправді досить сильний”.

Shell та TotalEnergies повідомили про значний стрибок скоригованого чистого прибутку та грошового потоку за другий квартал, повернувши ці цифри до рівнів до пандемії. Аналітики цього багато в чому очікували, але значне покращення прибутковості акціонерів застало їх зненацька.

“Ми знали, що Shell має намір сьогодні збільшити дистрибуції, але масштаби зростання значно перевищують очікування”, – сказав аналітик Redburn Стюарт Джойнер.

Shell має наздогнати. Минулого року вона скоротила свої дивіденди на дві третини під час глибоких карантинів щодо Covid-19. Помірне збільшення виплат з тих пір мало сприяло підвищенню привабливості компанії, її ринкова вартість сьогодні все ще більш ніж на третину нижче рівня до пандемії, незважаючи на повне відновлення цін на нафту.

TotalEnergies, які увійшли в кризу Covid-19 з меншою заборгованістю та підтримували свої виплати протягом усього спаду, мали кращі позиції з інвесторами. Французька компанія може викупити до кінця року 800 мільйонів доларів своїх акцій, припускаючи, що нафта в середньому становить 66 доларів за барель, а також 1 мільярд доларів, якщо вона в середньому становить 68 доларів, сказав під час конференц -дзвінка головний виконавчий директор Патрік Пуян.

Дивіденди зростуть лише тоді, коли вони будуть підкріплені “структурним збільшенням” грошових потоків, що випливає з додаткового виробництва та продажу енергії, сказав Пуянне.

Інші європейські нафтові компанії користуються подібним підходом. BP Plc та Equinor ASA вже зробили поступове збільшення дивідендів та оголосили про більш скромні плани викупу.

Залучення інвесторів рідко було важливішим для Big Oil. Промисловість зазнає все більшого тиску відмовитися від викопного палива та прийняти чисту енергію, коли світ бореться з очевидною небезпекою потепління планети. Більшість європейських компаній виклали широкі плани щодо досягнення нульових викидів до середини століття, але є питання про те, скільки це буде коштувати і чи може прибуток від відновлюваної енергії порівнятись з нафтою та газом.

Ці сумніви вплинули на оцінку галузі, яка в цілому все ще на 22% нижче свого рівня на кінець 2019 року, сказав аналітик Banco Santander SA Джейсон Кенні. Період сильного прибутку та грошового потоку значно полегшить цим компаніям перехід на чисту енергію, утримуючи при цьому інвесторів.

“Кліматична криза вимагає значних інвестицій, щоб по -справжньому перейти на низьку і без вуглецевої енергії”, – сказав Кенні. “Але на горизонті існує величезна стіна готівки від інтегрованих енергетичних компаній у другій половині 2021 року і, безумовно, до 2022 року. І фінансові рамки виглядають надійними та привабливими на нинішніх рівнях”.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *