Польща обрала двох потенційних постачальників терміналу СПГ FSRU у Гданській затоці

Польська державна енергетична інфраструктурна компанія Gaz-System відібрала японську MOL і BW LNG, підрозділ сінгапурської BW, для доставки та використання першого судна FSRU, яке буде служити регазифікаційним терміналом у Гданській затоці, повідомляється. 14 листопада.

Наразі триває тендер із обрання одного постачальника з двох шорт-листів другого етапу, з яким буде укладено чартерний договір. Послуги з регазифікації планують запустити на початку 2028 року.

З двома суб’єктами, відібраними в ході тендерної процедури, укладено технічні умови. У договорах регулюються умови майбутнього чартеру, такі як дата подачі судна, зобов’язання сторін, наслідки прострочення поставки, термін чартеру.

У Gaz-System заявили, що реалізація проекту FSRU доповнює довгострокову стратегію диверсифікації газопостачання та створення газової безпеки для Польщі та регіону.

«Це є противагою російським поставкам у регіоні та відкриває нові можливості для економічного зростання нашої країни», — сказала Анна Лукашевська-Тшецяковська, уповноважений уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури.

FSRU буде здатний регазифікувати 6,1 млрд кубометрів СПГ на рік. У Gaz-System повідомили, що вже підписали угоду, яка покриває всю потужність регазифікації блоку.

Крім судна FSRU, компанія також буде будувати морську та берегову інфраструктуру. Морська інфраструктура складатиметься в основному з причалу та морського газопроводу, за який відповідатиме Gaz-System. Хвилеріз будуватиме Морське управління в Гдині.

Вся запланована морська інфраструктура, включаючи FSRU, буде розташована приблизно в 3 км від берега. Причал FSRU та хвилеріз будуть розташовані поблизу існуючого підхідного фарватеру та в межах Гданського порту. Морський трубопровід дозволить транспортувати газ до Національної транспортної мережі.

Приблизно 250 км транспортних трубопроводів буде побудовано в рамках проекту, щоб забезпечити розподіл газу з району Гданська до центральної Польщі. Початок будівництва наземних газопроводів очікується в четвертому кварталі 2024 року та першому кварталі 2025 року.

Введення в експлуатацію всієї інвестиції, яка має статус «Проект інтересу громади» за фінансової підтримки Європейської комісії для передінвестиційних робіт для морської частини проекту, заплановано на 2027/2028 роки.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *