Норвегія виходить уперед на тлі зростання цін на газу у Європі

Норвегія виходить уперед на тлі зростання цін на газу у Європі

Bloomberg – Енергетична криза в Європі та сплеск цін на природний газ виявляється благом для Норвегії, приносячи потік доходів для країни, яка вже є однією з найбагатших у світі.

Норвегія з величезними родовищами нафти та газу у вересні третій місяць поспіль досягла історичного максимуму, а продажі природного газу зросли в сім разів порівняно з роком раніше. Нагорода є результатом одночасного різкого зростання попиту на енергію після послаблення пандемічних обмежень у поєднанні зі сплеском цін.

Перемагає Норвегія

Країна, на долю якої припадає 25% імпорту природного газу Європейського Союзу, пожинає фінансові вигоди від кризи, яка притиснула домогосподарства та підприємства в більшій частині регіону, змушуючи уряди обіцяти допомогу, щоб допомогти з рахунками.

Державна компанія Equinor ASA, яка публікує результати за третій квартал у середу, має стати переможцем енергетичної кризи. Із загального видобутку енергетичного гіганта близько 35% продається в Європі. Чистий прибуток, ймовірно, становив 2,3 мільярда доларів, що більш ніж у шість разів перевищує показник минулого року.

Потік готівки – більший, ніж очікувалося – виділяє Норвегію серед інших країн, які стурбовані роздутим рівнем боргу через стимулюючі витрати під час карантину Covid. Це означає, що держава може скоротити необхідну суму зі свого суверенного фонду, найбільшого у світі в 1,4 трильйона доларів.

Новий уряд Норвегії, сформований після виборів у середині вересня, планує продовжити розробку прибуткових нафтогазових родовищ країни. За даними попередньої адміністрації, цього року очікується, що дохід від палива зросте на 72% до 184 мільярдів крон (18,8 мільярдів доларів), що на 30 мільярдів крон більше, ніж очікувалося на початку року. У 2022 році він досягне 277 мільярдів крон.

«Зараз зараз дуже високі ціни на газ, і газ є важливою частиною нашого експорту», ​​– сказала в телефонному інтерв’ю міністр нафти та енергетики Норвегії Марте Мйос Персен. «Ми знаємо, наскільки важливі наші доходи від нафти та газу та нафтові багатства для розвитку добробуту».

Великий переможець

Зменшення поставок в Європі може не ослабнути деякий час. Об’єкти для зберігання газу в ЄС знаходяться на найнижчому сезонному рівні за щонайменше десятиліття, і останній прогноз Світового банку щодо товарних ринків прогнозує, що ціни на енергоносії залишаться підвищеними до 2022 року.

Норвегія отримала більш пряму вигоду від останніх змін ціни на газ, ніж її конкуренти, завдяки своїм контрактам. Виробники більше схильні до європейських центральних цін, ніж Росія чи Алжир, чиї поставки все ще значною мірою пов’язані з цінами на нафту.

«Ринкове ціноутворення Норвегії на основі контрактів сьогодні окупається», – каже Сіндре Кнутссон, аналітик газового ринку консалтингової компанії Rystad Energy.

Незважаючи на обмеження газу в Європі, Норвегія уникає політичної шкоди, на відміну від Росії, яка зазнала критики через кризу.

Поки що Росія не надсилала жодних значних додаткових обсягів на спотовий ринок регіону, посилаючись на необхідність пріоритетного наповнення внутрішніх сховищ перед зимою.

Поставки газу з Норвегії до ЄС зросли майже на 5% за перші дев’ять місяців року, за словами енергетичного аналітика Міжнародного енергетичного агентства Гергеля Молнара.

«Норвегія відіграє ключову роль у забезпеченні сезонної гнучкості поставок», – сказав він.

У внутрішньому плані країна ізольована від різкого зростання цін на газ, оскільки понад 90% її потреб у електроенергії задовольняється за рахунок внутрішньої гідроелектроенергії.

Вона має «незвичайну двосторонню перевагу від того, що вона є великим виробником газу, тому отримує вигоду від високих цін, але є дуже невеликим споживачем газу», — сказав Ендрю Хілл, керівник європейського газового аналізу BloombergNEF.

Однак у неї є своя криза завдяки дефіциту води, який вдарив по гідроіндустрії та підвищив ціни на електроенергію.

Уряд шукає рішення «для тих, хто бореться найбільше», сказав Персен. Це може означати, що частина додаткових доходів, що надходять від експорту, спрямовується на допомогу домогосподарствам.

«Ті, хто хвилює, не повинні залишатися наодинці з цими турботами», – сказала вона. «Але це також важливе нагадування про те, що наша система виробництва електроенергії дуже залежить від погодних умов, і на неї сильно впливають умови в наших сусідніх країнах».

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *