Нафтовий гігант Shell уклав угоду про купівлю електроенергії у “найбільшої в світі морської вітрової електростанції”

У середу Shell повідомила, що підписала угоду про купівлю електроенергії у розробки, яку називають «найбільшою в світі морською вітровою електростанцією».

15-річна угода про закупівлю електроенергії стосується 240 мегават від Dogger Bank C, третьої і останньої фази вітрової електростанції Dogger Bank потужністю 3,6 гігават, яка буде розташована у водах біля узбережжя північно-східної Англії.

Угода ґрунтується на попередній угоді про купівлю 480 МВт у Dogger Bank A і B, що означає, що його сукупний відбір становитиме 720 МВт.

У середу Dogger Bank Wind Farm оголосила, що також узгодила 15-річні угоди про закупівлю електроенергії для Dogger Bank C з Centrica Energy Marketing & Trading, SSE Energy Supply Limited і Danske Commodities.

«Комерційні енергетичні угоди передбачають шлях для продажу зеленої енергії, виробленої третьою фазою вітрової електростанції, на ринок електроенергії Великобританії, коли вона вводиться в комерційну експлуатацію», — йдеться в повідомленні.

Dogger Bank A і B представляють спільне підприємство між Equinor, SSE Renewables і Eni, при цьому компанії володіють частками 40%, 40% і 20% відповідно.

Цього місяця було оголошено, що Eni також придбає 20% акцій Dogger Bank C, причому Equinor і SSE Renewables мають частку в 40%. Завершення цієї угоди заплановано на перший квартал 2022 року.

«Після завершення трьох етапів, що очікується до березня 2026 року, Dogger Bank стане найбільшою офшорною вітряною електростанцією у світі», — говорить Dogger Bank Wind Farm.

Незважаючи на укладення угод, пов’язаних з відновлюваними джерелами енергії, Shell залишається головним гравцем у нафті та газі. Вона пообіцяла стати енергетичною компанією з нульовими викидами до 2050 року.

У лютому компанія підтвердила, що її загальне видобуток нафти досягло піку в 2019 році, і заявила, що очікує, що її загальні викиди вуглецю досягнуть піку в 2018 році на рівні 1,7 метричних гігатонн на рік.

Раніше цього року нідерландський суд зобов’язав Shell вжити набагато більш агресивних дій, щоб скоротити викиди вуглекислого газу та зменшити їх на 45% до 2030 року з рівня 2019 року.

Вважалося, що цей вердикт став першим в історії випадком, коли компанія була юридично зобов’язана узгодити свою політику з Паризькою угодою 2015 року. Shell оскаржує це рішення, і цей крок різко розкритикували кліматичні активісти.

У жовтні інвестор-мільярдер-активіст Ден Леб закликав бізнес розділитися на кілька компаній, щоб підвищити свою ефективність і ринкову вартість.

Shell підтримала лист Леба до клієнтів із закликом до розділення компанії, сказавши, що вона «регулярно переглядає та оцінює стратегію компанії з акцентом на генеруванні вартості для акціонерів. У рамках цього постійного процесу Shell вітає відкритий діалог з усіма акціонерами, включаючи Third Point».

Зовсім недавно, в середині листопада, Shell заявила, що перенесе свій головний офіс до Великобританії з Нідерландів і відмовиться від структури подвійних акцій. Згідно з цими планами, назва фірми зміниться з Royal Dutch Shell plc на Shell plc.

«Спрощення нормалізує нашу структуру акцій під податковою та юридичною юрисдикцією однієї країни та зробить нас більш конкурентоспроможними», — сказав тоді Ендрю Маккензі, голова компанії.

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *