Нафта тримається максимуму напередодні рішення ОПЕК+

Нафта стабілізується, оскільки інвестори очікують зустрічі ОПЕК та її союзників цього тижня, щоб вирішити, скільки видобутку група збільшить, а Exxon Mobil Corp. заявила, що очікує збільшити видобуток в Пермському басейні на 25% цього року.

У вівторок ф’ючерси West Texas Intermediate закрилися вище 88 доларів за барель. Більшість аналітиків очікують, що ОПЕК+ збереже помірне збільшення пропозиції, але Goldman Sachs Group Inc. попереджає, що недавнє зростання цін може означати, що група постачає більше, ніж очікувалося. Трейдери також спостерігають за арктичним вибухом, який цього тижня вразить Техас, який може заморозити райони видобутку нафти та природного газу, що потенційно спричинить ще один шок у постачанні.

Нещодавній ріст нафти був підтриманий жорстким глобальним ринком і геополітичними занепокоєннями щодо України, хоча Росія заперечує, що планує атакувати свого сусіда.

Сигнали попиту та ризик ескалації російсько-української кризи, ймовірно, будуть обговорюватися Організацією країн-експортерів нафти та її союзниками на засіданні в середу. Очікується, що група ратифікує ще одне збільшення на 400 000 барелів на добу в березні, хоча останніми місяцями були ознаки того, що альянс не повністю досяг свого видобутку.

Тим часом у вівторок Exxon повідомила, що збільшить витрати на нові нафтові свердловини та інші проекти після отримання найбільшого прибутку за майже вісім років.

Звіт Exxon є поворотним моментом для компанії і вказує на зміни в галузі, сказав Ед Мойя, старший аналітик ринку Oanda для Америки. «Стеля цін на нафту далі буде набагато нижчою, оскільки нафтові гіганти скористаються цими високими цінами».

Поки що зимова погода, яка прямує до Техасу, виглядає менш імовірно, що призведе до повторення лютневого похолодання, яке спричинило катастрофічні відключення електроенергії та загинуло понад 200 людей.

Ціни

WTI з поставкою в березні подорожчав на 5 центів до 88,20 доларів за барель
Brent у квітні подешевшала на 10 центів до 89,16 доларів за барель

Нафта зросла за останній рік, оскільки споживання енергії продовжує відновлюватися після удару, викликаного пандемією. Це виснажило запаси та підкріпило високу структуру ціноутворення з відсталою позицією, з короткостроковими контрактами, які мають надбавку до тих, хто знаходиться далі. Банки, включаючи Goldman Sachs, прогнозують, що цього року нафта досягне 100 доларів за барель.

Незважаючи на попередження про несподіваний рух ОПЕК+ щодо видобутку, Goldman Sachs заявила, що залишається оптимістичною щодо нафти. Запаси «неймовірно обмежені», і, враховуючи сильний попит, існує потреба у різко вищих цінах, пишуть аналітики банку в записці від 31 січня.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *