Ціни на природний газ у ЄС падають, оскільки Росія планує відправляти більше палива

Ціни на природний газ і електроенергію в Європі впали після нових сигналів президента Володимира Путіна про те, що Росія направить додатковий газ на континент наступного місяця.

Російський лідер доручив ПАТ «Газпром» зосередитися на заповненні своїх європейських сховищ з 8 листопада, через день після того, як він завершить процес у Росії. За його словами, цей крок повинен послабити обмеженість поставок у Європі, де високі ціни стискають промисловість і сприяють інфляції.

Це останнє втручання Путіна на ринок, щоб знизити ціни на газ, навіть якщо деякі європейські чиновники підозрюють, що він стримує поставки, щоб тиснути на Європу, щоб вона схвалила Північний потік-2, суперечливий новий газопровід, що з’єднує Росію з Німеччиною. Росія також стурбована тим, що надмірно високі ціни можуть зруйнувати попит, і хотіла б, щоб вони впали приблизно на 60%, за словами людей, знайомих із ситуацією.

Збільшення потоків норвезького газу та падіння цін на вугілля в Китаї також впливають на зниження цін, йдеться в записці Engie EnergyScan. Норвезька компанія Equinor ASA пообіцяла в середу збільшити експорт. Технічне обслуговування гігантського родовища Troll у грудні буде коротшим, ніж планувалося раніше, заявив у четвер системний оператор Gassco, що також є ведмежим фактором.

Том Марзек-Мансер, аналітик цінового агентства ICIS, заявив, що час коментарів Путіна щодо додавання палива до сховищ «Газпрому» в Німеччині та Австрії може бути пов’язаний із заявою міністерства економіки Німеччини у вівторок, що сертифікація «Північного потоку-2» не призведе до ризики для безпеки постачання.

Цей крок “буде позитивно сприйнятий в Москві, оскільки він наближає новий газопровід на один крок до експлуатації”, – сказав він. «Ми досі не знаємо, скільки газу може надійти з 8 листопада у відповідь на вказівки президента Путіна. Тому певна кількість ризику повинна залишатися, доки не зміниться профілі потоків».

За словами Амоса Хохштейна, старшого радника з енергетичної безпеки Держдепартаменту США, відповідь Росії на постачання повинна була бути «давним-давно». Виступаючи на газовому онлайн-форумі IEF, він наголосив, що постачальники зобов’язані забезпечити збалансованість ринків.

Хоча еталонний європейський газ скоротився вдвічі після досягнення рекорду на початку жовтня, все ще існує занепокоєння, що ціни можуть знову злетіти в разі холодної зими, оскільки поставки з Росії залишаються обмеженими, а конкуренція з Азією за вантажі скрапленого газу є інтенсивною.

Крім того, зберігаються перебої в постачанні на глобальних заводах СПГ, що вплине на прибутки від торгівлі для таких глобальних гігантів, як Royal Dutch Shell Plc, протягом зими.

Ціна на газ в Нідерландах за місяць знизилася на 11% до 77,032 євро за мегават-годину. Британський еквівалент знизився на 12% до 192,09 пенса за терм.

Потужність Німеччини за наступний місяць і перший квартал наступного року впала на 14% і 12% відповідно. Викиди вуглецю також скоротилися найбільше за тиждень, що покращило прибуток виробництва електроенергії з викопної енергії.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *