Ціни на природний газ стрімко зростають у всьому світі.

Ірак привертає увагу проекту природного газу Ratawi компанії TotalEnergies

Глобальна енергетична криза призводить до різкого зростання цін на природний газ в Великобританії, Європі та Азії до рекордно високих рівнів. Однак експерти кажуть, що високі ціни, які спостерігаються в Європі, навряд чи перейдуть в США.

В кінцевому підсумку багато чого буде залежати від зимової погоди. Але США краще позиціонуються в холодні місяці, враховуючи, що це найбільший в світі виробник природного газу і що рівень запасів не так виснажений, як в Європі.

«Зараз ми знаходимося в унікальному моменті часу, коли просто ростуть ціни на всі енергоносії», – заявив минулого тижня в телеканалі CNBC Франциско Бланч, глава відділу глобальних сировинних товарів, деривативів на акції і кількісних інвестиційних стратегій між активами Bank of America Merrill Lynch. “Обмін.” «США набагато більш ізольовані від цієї глобальної енергетичної тенденції, ніж решта світу», – додав він.

Це не означає, що ціни в США не будуть нестабільними. У вівторок ф’ючерси на природний газ встановилися на найвищому рівні з грудня 2008 року. У середу контракт торгувався на рівні 6,466 доларів за мільйон британських теплових одиниць (MMBtu).

З тих пір ціни на природний газ з постачанням в листопаді знизилися з цього рівня, але зростання триває вже сьомий тиждень поспіль. В даний час ціна контракту становить близько 5,63 долара США за MMBtu, що більш ніж удвічі перевищує ціни на початок року.

Але переходи за кордон набагато радикальніші. Аналітики Deutsche Bank відзначили, що в Європі ціни зросли в п’ять разів, у той час як в США і Азії ціни приблизно в 1,5 рази вище. В Європі стрибок цін на природний газ еквівалентний тому, якби нафта коштувала близько 200 доларів за барель.

«Не можна недооцінювати важливість цих заходів для інфляції, зростання і зовнішніх рахунків», – написала фірма в записці для клієнтів. «Ці цінові рухи мають велике значення».

Ціни на вугілля і нафту також ростуть. Ф’ючерси на нафту марки West Texas Intermediate, еталонна нафту в США, в п’ятницю вперше з листопада 2014 року перевищили 80 доларів за барель. Тим часом, міжнародний еталонний сира нафта марки Brent торгувалася на найвищому рівні з 2018 року. Аналітики кажуть, що підвищення цін на природний газ може навіть спровокувати зростання цін на природний газ. ЖКГ поміняти паливо на масло.

Ціни на природний газ, з початку року
$/на мільйон британських теплових одиниць (MMBtu)

Чому ціни стрибають?
Декілька факторів сприяють стрибку цін на природний газ та на такі товари, як нафта та вугілля в цілому.

Попит відновлюється, коли економіки повертаються до бізнесу, а споживачі повертаються до діяльності до пандемії. Водночас виробники, які зазнали безпрецедентного спаду 2020 року, повільно збільшували обсяги виробництва.

Холодніша і довша, ніж очікувалося, зима 2020 року означала, що рівень запасів у Європі був нижчим за середній, орієнтуючись на осінь. Крім того, повільна швидкість вітру та сухі умови впливали на вироблення енергії відновлюваних джерел енергії. Зміщення вуглецю є дорогим, і континент відійшов від вугільних заводів, тобто всі раптом змагалися за природний газ.

Видобуток газу в Європі скоротився за останні два десятиліття, і тепер континент залежить від імпорту з Росії. Цього року країна обмежила постачання до Європи, що, на думку деяких, називається політично мотивованим кроком, хоча цього тижня президент Володимир Путін заявив, що Росія може збільшити видобуток, намагаючись послабити напругу в Європі.

Не лише Європа потребує поставок. Попит на Азію зростає, оскільки країни, включаючи Китай, намагаються відійти від залежності від вугілля. У деяких випадках вантажі обходять Європу для Азії, де вони можуть отримати кращі ціни.

Оксфордський інститут енергетичних досліджень узагальнив це збіг факторів, зазначивши, що він створює “цю ідеальну бурю”.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *