Ціни на нафту можуть “дуже легко” перевищити 100 доларів

Ціни на нафту можуть "дуже легко" досягти 100 доларів за барель після невдалих переговорів ОПЕК +

Ціни на нафту можуть “дуже легко” досягти 100 доларів за барель після невдалих переговорів ОПЕК +, заявив у вівторок CNBC колишній міністр енергетики США Ден Бруйє.

“Ви могли дуже легко побачити, як нафта досягає 100 доларів за барель – потенційно навіть вище”, – сказав він Хедлі Гембл із CNBC.

З іншого боку, “однаково можливо”, що ціни також можуть обвалитися.

“Якщо домовленостей про виробництво не буде, а країни, як правило, підуть і займаються своїми справами, або займаються власним виробництвом, у вас може бути обвал цін на нафту”, – сказав Бруйє, який був міністром енергетики США з 2019 по 2021 рік.

Минулого тижня ОПЕК та її союзники, яких спільно називають ОПЕК +, двічі не змогли домовитись про видобуток нафти. У понеділок чергова спроба відновити переговори зірвалася, і дискусії були відкладені на невизначений час.

Енергетичний альянс, до якого входить Росія, прагнув збільшити пропозицію на 400 000 барелів на день із серпня по грудень 2021 року і запропонував продовжити тривалість скорочень до кінця 2022 року. Минулого року, щоб впоратися з меншим попитом через пандемію, ОПЕК + погодився обмежити видобуток майже на 10 мільйонів барелів на день з травня 2020 року до кінця квітня 2022 року.

“Я думаю, що країни визнають, що нафта в 100 барелів не буде (їх) інтересом. Ви побачите, як уряди вливають більше стимулів в електромобілі, і бачите вплив на попит”.
Ден Єргін
віце-голова IHS Markit

Об’єднані Арабські Емірати зазначили, що, хоча і підтримують пропозицію про збільшення пропозиції, вони заперечують проти умов продовження.

Ціни злетіли до трирічних максимумів після краху цих переговорів у понеділок. У вівторок під час торгівлі в Азії вони зросли ще вище. Американська нафта перевищила 76 доларів за барель, а міжнародний показник Brent перевищив 77 доларів за барель.

Ціни на нафту, що перевищують 100 доларів, знищать попит, попередив нафтовий експерт Ден Єргін, який заявив, що це не буде в інтересах країн.

ОАЕ та Саудівська Аравія йдуть різними шляхами


ОПЕК + очолює Саудівська Аравія, близький союзник ОАЕ. Але помилка цих переговорів та заперечення ОАЕ щодо цих умов відображають рідкісну суспільну незгоду між союзниками.

Розлад між Саудівською Аравією та ОАЕ був “вражаючим”, – заявили Бруйєт та Єргін.

“Мені здається вражаючим те, що ОАЕ відійшли від Саудівської Аравії, давнього союзника в рамках ОПЕК та ОПЕК +”, – сказав Бруйє.

Що можуть зробити США та Росія


Зазначалося, що президент США Джо Байден, швидше за все, більше зосередиться на відновлюваних джерелах енергії замість нафти. Для порівняння, його попередник Дональд Трамп набагато голосніше ставився до цін на енергоносії.

Незважаючи на те, що США не є членом нафтового картеля ОПЕК і не очікується, що вони будуть вести переговори про ціну на нафту, “важливо, щоб у нас були посередницькі сили”, сказала Бруйє.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *