JM Renewable Energy - шаблон joomla Новости
Вівторок, 21 липня 2020 13:42

Газпром переживає серйозні фінансові проблеми - експерт

Російський газовий монополіст «Газпром» отримав рекордні за 6 років збитки через пандемію коронавірусу й обвал світових цін на вуглеводні.

Про це сказав в ефірі програми «Насправді: Росія» телеканалу «Дім» партнер інформаційно-консалтингового агентства Rusenergy Михайло Крутіхін.

«Продаж газу в Європу впав на 18%, а середня ціна експорту обвалилася на 37%. У результаті на європейському ринку російська компанія недорахувалася половини виручки, отримавши 500 млрд рублів проти трильйона рік тому», - зазначив експерт, говорячи про проблеми Газпрому і неефективну політику Росії у сфері енергетики.

Експерт вважає, що в подальшому Європа зможе обходитися без європейського газу, а Газпром насправді знаходиться у збитковому стані і переживає важкі фінансові проблеми. «Зараз в Європі становище «веселе». Там рекордна заповнюваність підземних сховищ для газу. Вони, доки газ був дешевий, нагнали туди такі обсяги, що вони, напевно, без Газпрому можуть ще рік обійтися, якщо Газпром припинить будь-які поставки. Далі впали ціни. Російський газ на електронному торговельному майданчику продавався за смішною ціною, десь 54 долари за тисячу кубометрів. Це менше ціни газу в районі Нижньовартовська, там, де газ видобувають на російській території», - зазначив Крутіхін.

При цьому експерт висловив думку, що Європа задумується про відмову від викопних видів енергоносіїв.

За його даними, зараз йдуть дуже серйозні розмови в Європі, зокрема, про те, щоб використати ось цей критичний період пандемії для того, щоб задуматися про субсидування переходу на чисту енергетику.

«Оскільки нафта і газ показали свою ненадійність, то потрібно подумати і про інші джерела отримання енергії від водню до биометана, вітру, сонця і навіть атомної енергії. Провести, нарешті, ту ж декарбонізацію, про яку багато європейських країн говорять. Так що ми зараз стоїмо, можливо, перед початком приходу декарбонізації - відмови від викопних видів енергоносіїв», - пояснив ситуацію в міжнародній енергетичній сфері Крутіхін.

Створено / змінено: П'ятниця, 28 серпня 2020 12:58

Останні новини на газовому ринку України

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
Нафтогаз підняв ціни на газ для населення у вересні

28-08-2020

Нафтогаз підняв ціни на газ для населення у вересні

НАК "Нафтогаз України" підвищив ціни на газ для населення у рамках річного контракту з 4,73 грн за к...

Детальніше...
Ціни на газ залишаться низькими навіть в опалювальний сезон – Нафтогаз

04-08-2020

Ціни на газ залишаться низькими навіть в опалювальний сезон – Нафтогаз

Суттєві запаси газу у підземних сховищах дозволять зберегти ціни на газ в країні на відносно низьком...

Детальніше...
Ціни на газ поповзли вгору. “Повзтимуть” і далі?... Чи можливі стрибки...

27-07-2020

Ціни на газ поповзли вгору. “Повзтимуть” і далі?... Чи можливі стрибки...

На думку аналітиків, зростання пришвидшиться після 1 серпня – якщо вартість палива для населення і п...

Детальніше...

Контактна інформація

 Режим роботи: ПН-ПТ з 10:00 до 17:00

  01103, Україна, м.Київ
  вул. Кіквідзе,18-А
  

  (044) 285-48-48
 
(044) 286-73-97

  direktor @ energosintez.com.ua
  info @ energosintez.com.ua

Природний газ

Природний газ - суміш вуглеводнів, предмет релігійного культу, спору учених і найважливіший сировинний ресурс. 

Основу природного газу складає метан (CH4) - найпростіший вуглеводень (органічне з'єднання, що складається з атомів вуглецю і водню). Зазвичай в його склад також входять більш важкі вуглеводні, гомологи метану: етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10) і деякі невуглеводневі домішки. Природний газ може існувати у вигляді газових покладів, що знаходяться в пластах деяких гірських порід, у вигляді газових шапок (над нафтою), а також в розчиненому або кристалічному вигляді.