JM Renewable Energy - шаблон joomla Новости
Вівторок, 21 липня 2020 13:42

Газпром переживає серйозні фінансові проблеми - експерт

Російський газовий монополіст «Газпром» отримав рекордні за 6 років збитки через пандемію коронавірусу й обвал світових цін на вуглеводні.

Про це сказав в ефірі програми «Насправді: Росія» телеканалу «Дім» партнер інформаційно-консалтингового агентства Rusenergy Михайло Крутіхін.

«Продаж газу в Європу впав на 18%, а середня ціна експорту обвалилася на 37%. У результаті на європейському ринку російська компанія недорахувалася половини виручки, отримавши 500 млрд рублів проти трильйона рік тому», - зазначив експерт, говорячи про проблеми Газпрому і неефективну політику Росії у сфері енергетики.

Експерт вважає, що в подальшому Європа зможе обходитися без європейського газу, а Газпром насправді знаходиться у збитковому стані і переживає важкі фінансові проблеми. «Зараз в Європі становище «веселе». Там рекордна заповнюваність підземних сховищ для газу. Вони, доки газ був дешевий, нагнали туди такі обсяги, що вони, напевно, без Газпрому можуть ще рік обійтися, якщо Газпром припинить будь-які поставки. Далі впали ціни. Російський газ на електронному торговельному майданчику продавався за смішною ціною, десь 54 долари за тисячу кубометрів. Це менше ціни газу в районі Нижньовартовська, там, де газ видобувають на російській території», - зазначив Крутіхін.

При цьому експерт висловив думку, що Європа задумується про відмову від викопних видів енергоносіїв.

За його даними, зараз йдуть дуже серйозні розмови в Європі, зокрема, про те, щоб використати ось цей критичний період пандемії для того, щоб задуматися про субсидування переходу на чисту енергетику.

«Оскільки нафта і газ показали свою ненадійність, то потрібно подумати і про інші джерела отримання енергії від водню до биометана, вітру, сонця і навіть атомної енергії. Провести, нарешті, ту ж декарбонізацію, про яку багато європейських країн говорять. Так що ми зараз стоїмо, можливо, перед початком приходу декарбонізації - відмови від викопних видів енергоносіїв», - пояснив ситуацію в міжнародній енергетичній сфері Крутіхін.

Створено / змінено: П'ятниця, 28 серпня 2020 12:58

Останні новини на газовому ринку України

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
"НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" МАЙЖЕ ВПОЛОВИНУ ЗБІЛЬШИВ ЦІНУ НА ГАЗ ДЛЯ ВИРОБНИКІВ ТЕПЛА

22-09-2020

"НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" МАЙЖЕ ВПОЛОВИНУ ЗБІЛЬШИВ ЦІНУ НА ГАЗ ДЛЯ ВИРОБНИКІВ ТЕПЛА

Станом на вересень 2020 року ціна газу без ПДВ та транспортування становитиме понад чотири тисячі гр...

Детальніше...
НА КИЇВЩИНІ СТАВСЯ ВИБУХ НА ГАЗОГОНІ ВИСОКОГО ТИСКУ: ПЕРШІ ПОДРОБИЦІ

15-09-2020

НА КИЇВЩИНІ СТАВСЯ ВИБУХ НА ГАЗОГОНІ ВИСОКОГО ТИСКУ: ПЕРШІ ПОДРОБИЦІ

У Чабанах відбувся вибух: на газовому трубопроводу високого тиску (Уренгой-Помари-Ужгород), що пос...

Детальніше...
ПОЛЬЩА НЕ ПЛАНУЄ ПІСЛЯ 2022 РОКУ ПРОДОВЖУВАТИ ГАЗОВИЙ КОНТРАКТ З РОСІЄЮ

11-09-2020

ПОЛЬЩА НЕ ПЛАНУЄ ПІСЛЯ 2022 РОКУ ПРОДОВЖУВАТИ ГАЗОВИЙ КОНТРАКТ З РОСІЄЮ

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG не планує продовжувати довгостроковий контракт з росі...

Детальніше...

Контактна інформація

 Режим роботи: ПН-ПТ з 10:00 до 17:00

  01103, Україна, м.Київ
  вул. Кіквідзе,18-А
  

  (044) 285-48-48
 
(044) 286-73-97

  direktor @ energosintez.com.ua
  info @ energosintez.com.ua

Природний газ

Природний газ - суміш вуглеводнів, предмет релігійного культу, спору учених і найважливіший сировинний ресурс. 

Основу природного газу складає метан (CH4) - найпростіший вуглеводень (органічне з'єднання, що складається з атомів вуглецю і водню). Зазвичай в його склад також входять більш важкі вуглеводні, гомологи метану: етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10) і деякі невуглеводневі домішки. Природний газ може існувати у вигляді газових покладів, що знаходяться в пластах деяких гірських порід, у вигляді газових шапок (над нафтою), а також в розчиненому або кристалічному вигляді.