JM Renewable Energy - шаблон joomla Новости
Четвер, 09 січня 2020 11:20

Газпром різко знизив поставки газу в Європу

На початку року поставки Газпрому в Європу знизилися на 20%, незважаючи на запуск Турецького потоку.
На початку 2020 року поставки російського газу в Європу різко впали. Як пише Коммерсантъ, незважаючи на запуск Турецького потоку, зниження склало 20%.

Як наголошується, найбільше скоротився транзит через Україну. Так, 30 грудня він становив 262,3 мільйона кубометрів (в середньому за грудень - 261 мільйон), а 7 січня - тільки 91,2 мільйона кубометрів.

Згідно з новим транзитним контрактом України і Росії, на добу російська компанія в будь-якому випадку оплачує транзит близько 180 мільйонів кубометрів газу, навіть якщо не використовує потужності в повному обсязі.

Водночас газопровід Ямал-Європа, який іде через Білорусь, також знизив завантаження на 24% до 70,11 мільйона кубометрів. Така ситуація подвійно незвичайна, оскільки маршрут вважається максимально ефективним для Газпрому. Він був завантажений на рівні вище 100 мільйонів кубометрів на добу як у холодну зиму 2018 року, так і рік тому, коли зимова температура була істотно вище, пише видання.

За інформацією ЗМІ, незначне зростання в 1% спостерігається тільки на поставках по Північному потоку, досягнувши 173,4 мільйона кубометрів. Потужність Турецького потоку складає 85 мільйонів кубометрів на добу, але, як свідчать дані болгарського газотранспортного оператора, він завантажений менш ніж наполовину.

Зазначається, що причинами таких дій може бути тільки тепла погода і прагнення Газпрому продати накопичені в підземних сховищах в Європі рекордні запаси газу, які на 6 січня досягли 88,2 мільярда кубометрів. Зберігати їх стає невигідно у зв'язку з продовженням падіння вартості газу на ринку.

Ситуація може привести до того, що російський монополіст другий рік поспіль скоротить обсяг поставок. У 2019 році наблизитися до рівня 200 мільярдів кубометрів компанія змогла тільки за допомогою закачування газу у сховища і навіть продажу газу самій собі. Газпрому також довелося зіткнутися з конкуренцією з боку скрапленого природного газу, що також привело до різкого падіння вартості.

Нагадаємо, 8 січня в Туреччині відбулася офіційна церемонія відкриття газопроводу Турецький потік. У заході взяли участь президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і президент Росії Володимир Путін.

Створено / змінено: Понеділок, 03 лютого 2020 09:19

Останні новини на газовому ринку України

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

01-02-2020

НБУ пояснив причини падіння цін на газ і нафту

Вартість газу і нафти падає через надлишок пропозиції їх на ринку і спалаху коронавірусу, повідомив ...

Детальніше...
В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

30-01-2020

В Україні 18 містам загрожує відключення опалення

Тепловики майже двох десятків міст не розрахувалися з Нафтогазом і ризикують залишитися без газу. ...

Детальніше...
Найбільші родовища газу України виснажені

29-01-2020

Найбільші родовища газу України виснажені

П'ять найбільших родовищ Укргазвидобування виснажені на 80-90%. Компанія проводить розвідку нових ді...

Детальніше...

Контактна інформація

 Режим роботи: ПН-ПТ з 10:00 до 17:00

  01103, Україна, м.Київ
  вул. Кіквідзе,18-А
  

  (044) 285-48-48
 
(044) 286-73-97

  direktor @ energosintez.com.ua
  info @ energosintez.com.ua

Природний газ

Природний газ - суміш вуглеводнів, предмет релігійного культу, спору учених і найважливіший сировинний ресурс. 

Основу природного газу складає метан (CH4) - найпростіший вуглеводень (органічне з'єднання, що складається з атомів вуглецю і водню). Зазвичай в його склад також входять більш важкі вуглеводні, гомологи метану: етан (C2H6), пропан (C3H8), бутан (C4H10) і деякі невуглеводневі домішки. Природний газ може існувати у вигляді газових покладів, що знаходяться в пластах деяких гірських порід, у вигляді газових шапок (над нафтою), а також в розчиненому або кристалічному вигляді.